Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 17 Stycznia 2019
PATRON MEDIALNY
statystyka
SUDECKA CZASÓWKA
Trasa czasówki przebiegała od stacji benzynowej w Podgórzynie poprzez Przesiekę do Drogi Sudeckiej. Trasa bardzo znana z czasów Wyścigu Pokoju, gdy ostatni odcinek w tamtych czasach kolarze często pokonywali pieszo. Po wielu latach wreszcie wyremontowano drogę i znów można było przeprowadzać tam szosowe zawody kolarskie.

Zwycięzcą został Piotr Sułek z klubu KS Sułek Sport Beplight Świdnica który trasę czasówki pokonał najszybciej w czasie 18.06:80 sekund. Długość trasy tylko 7100 m.
Czwarty w juniorach był Tomasz Jamka (19'57) a dopiero dziesiąty w masters I Rafał Wiatrak(23'26)-w tej kategorii pierwszy był Marek Bonecki z Legnicy.

Najstarszym uczestnikiem wyścigu był Pan Jerzy Leśniak z KTC Kołobrzeg, który urodził się 1929 roku, a trasę pokonał w czasie 35 minut 12,06 sekund.