Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 17 Stycznia 2019
PATRON MEDIALNY
statystyka
BARDZO ZŁOTY KONRAD TOMASIAK
Agnieszka Sawosz (KK KROSS Ziemia Darłowska) i Konrad Tomasiak (LKS Ogniwo Boxmet Dzierżoniów) wywalczyli tytuł mistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas juniorek i juniorów.

Szosowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek rozpoczęły się w miejscowości Golub-Dobrzyń. Na dystansie 16 kilometrów, najlepszą juniorką, czyli zawodniczką do lat 19 okazała się Agnieszka Sawosz, która pokonała Małgorzatę Piotrowską (LKS Ogniwo Boxmet Dzierżoniów) i Aleksandrę Maciąg (KK KROSS Ziemia Darłowska).

Wśród juniorów, zdecydowane zwycięstwo odniósł Konrad Tomasiak, który aż o 23 sekundy pokonał Andrzeja Bartkiewicza (WLUKK Brzeg-Nysa) i o 26 sekund Łukasza Wiśniowskiego (TKK Pacific SMS Toruń). Panowie rywalizowali na dystansie 21 kilometrów.

Dzień później Konrad Tomasik wywalczył swój drugi złoty medal. W piątek zawodnik LKS Ogniwo Boxmet Dzierżoniów triumfował w jeździe indywidualnej na czas, a ze startu wspólnego pokonał Mateusza Nowaczka z ALKS Stal Grudziądz oraz Łukasza Jasińskiego z TKK Pacific SMS Toruń.

Wśród kobieto triumf walczyła trójka zawodniczek, które oderwały się od reszty stawki. Złoto wywalczyła Karolina Garczyńska pokonując Natalię Mielnik z LKS Ogniwo Boxmet Dzierżoniów i Olgę Misterek z UKS Gimnazjum Imielin.