Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 25 Czerwca 2019
PATRON MEDIALNY
statystyka
PIELGRZYMKA DZIEWIĄTA


Po raz dziewiąty Henryk Charucki i ekipa Harfa-Harryson zorganizowali kolarską pielgrzymkę na trasie Wrocław - Częstochowa - Wrocław (360 kilometrów w dwa dni). W Częstochowie wszyscy udali się jak co roku na Drogę Krzyżową, którą poprowadził kapelan pielgrzymki Ojciec Bonawentura, a następnie dzięki uprzejmości ojców Paulinów na Mszę Świętą w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.

W czubie blisko pięćdziesięcioosobowego peletonu obok Henryka Charuckiego często pojawiał się Jan Brzeźny a nieco dalej prezes radia Eska Leszek Kozioł , wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec i z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji Zygmunt Skwierawski oraz jedyne dwie kolarki Małgorzata Pawlaczek (Szerszenie Trzebnica) i Joanna Wołodźko (Xenofit Eska Team).

Tempa pielgrzymki (średnia ponad 30 km/h) doglądał z mavicowego skuterka franciszkanin ojciec Bonawentura .

Naliczniej reprezentowane były teamy znane z maratonow MTB: Felt Harfa Harryson, Xenofit Eska i Festina Eska Rock.

W częstochowskim hotelu kolarza Wojciecha Bartolewskiego do wroclawskiej pielgrzymki dołączyły dwie grupy z Ochotnicy i Dębicy - kolejnych 25 kolarzy.

ZOBACZ ZDJĘCIA
Szczególy
Zbiórka o 7.00 rano by dotrzeć ok. 14.30 do celu. Jechaliśmy podzieleni na trzy grupy po ok. 15 osób by bezpiecznie i zgodnie z przepisami dotrzeć na miejsce. Grupa "młodzieżowa" pod dowództwem Zbigniewa Krawczyka w składzie miała m.in. braci Majka, dwóch mistrzów Wrocławia MTB Pawła Ziobera i Mikołaja Jurkowlańca oraz Pawła Charuckiego. Bez nas dotarliby do Częstochowy w mniej niż 5 godzin... ale musieli czekać na wszystkich pielgrzymów na postojach w Kluczborku i Truskolasach. Grupa druga i trzecia to zgromadzenia towarzyskie; w pierwszej przeważał team Xenofit Eska - Leszek Kozioł prezes Eski, Staszek Werda, Joanna i Tomasz Wołodźko, Waldek Szewczuk dawniej z Szerszeni Trzebnica i Małgosia Pawlaczek nadal z Szerszeni :). Tu jechał też główny organizator pielgrzymki Henryk Charucki, Jan Brzeźny i Rafał Jurkowlaniec. Czas jazdy ok. 5.45.W grupie trzeciej mastersi, którzy w większości byli na wszystkich dotychczas zorganizowanych pielgrzymkach z Harfą : Czesław Wierzejski, Antoni Sobolewski, Edward Kuczmarz i inni.

Znów udała się nam pogoda - deszcz padał przez trzy minuty, wiatr był znośny i sił też nam wystarczyło.

Po powrocie do Wrocławia na uroczystym pożegnaniu Ojciec Bonawentura opowiedział nam o czekającym Go wyjeździe do Brazylii i Boliwii, ale mamy nadzieję, że tradycji stanie się zadość i za rok pojedzie z nami na DZIESIĄTĄ już Pielgrzymkę Kolarską do Częstochowy.
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zapowiedzi
Brak zawartości dla tego panelu