Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 22 Lipca 2019
PATRON MEDIALNY
statystyka
KRYTERIUM W CHRZĄSTAWIE W STRUGACH DESZCZU
Radosław Romanik (DHL Author) zdobył w minioną sobotę Puchar Gminy Czernica
Drugie miejsce zajął Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice) a trzeci był wrocławianin Paweł Charucki z grupy Legia Felt.

Ulewny deszcz, który rozpadał się nad Chrząstawą Małą tuż przed rozpoczęciem kryterium nie zniechęcił kolarzy do ścigania. Na starcie kryterium o Puchar Wójta Gminy Czernica stanęło 21 kolarzy kategorii elita w tym w komplecie medaliści ostatnich mistrzostw Polski ze startu wspólnego Krzysztof Jeżowski i Tomasz Smoleń (obaj CCC Polsat Polkowice) oraz Błażej Janiaczyk (Mróz Action Uniqa). Mocny skład wystawiła grupa DHL Author, w której szeregach nie zabrakło Marka Rutkiewicza, Artura Detko i Radosława Romanika na starcie stanął także Bartosz Huzarski (ISD).

Szczególy
Warunki atmosferyczne, które pogorszyły się na kwadrans przed startem kolarzy elity skłonił sędziów i organizatorów do skrócenia dystansu kryterium do 25 okrążeń. Mimo niesprzyjającej aury od samego początku rozpoczęło się szybkie ściganie a przez pierwsze rundy peleton mocno się rozciągnął. Jeszcze przed pierwszym "tłustym" okrążeniem utworzyła się 3-osobowa czołówka w składzie Radosław Romanik (DHL Author), Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice) i Paweł Charucki (Legia Felt). Trójka kolarzy rozegrała między sobą dwa punktowane okrążenia uzyskując znaczną przewagę nad resztą stawki. – W jednym z zakrętów zawodnik jadący za Pawłem Charuckim poślizgnął się i zrobił pewną lukę. My to wykorzystaliśmy i odjechaliśmy. Przejechaliśmy w tym składzie kilka okrążeń łapiąc dużo punktów, ponieważ były po drodze okrążenia punktowe – powiedział na mecie Łukasz Bodnar. Jak się później okazało właśnie ta ucieczka ustawiła dalszą rywalizację.– Ekipy miały już swoich liderów i ustawiały finisz pod siebie. „Dziadek” okazał się niepokonany. Jako jedyny miał deszczowe opony i może to zadecydowało. Myślę, że to zwycięstwo mu się należało także Radek miał to wielu kibiców – dodał Łukasz Bodnar. W trudnych warunkach najmocniejszy tego dnia okazał się Radosław Romanik, który zgromadził 30 punktów zostając zwycięzcą kryterium. Drugie miejsce z dorobkiem 20 punktów zajął Łukasz Bodnar a trzeci był Paweł Charucki (12 punktów). Najstarszy zawodnik w polskim peletonie 42-letni Radosław Romanik na metę ostatniego okrążenia wjechał kilkaset metrów przed peletonem unosząc ręce w geście triumfu. - Trasa była ciężka. Cały czas padało i było niebezpiecznie w zakrętach. Od samego startu tempo było bardzo dużo. Próbowałem szybko wchodzić w zakręty i być może dlatego udało się wygrywać finisze. Pomagali mi tez koledzy z zespołu. Cieszę się, że przyjechałem do Chrząstawy – powiedział po wyścigu Radosław Romanik. - Są kolarze, którzy taką pogodę lubią i ja się do nich zaliczam. Myślę, że kolarz jest tak zahartowany, że w każdych warunkach da sobie radę – dodał popularny „Dziadek”.


Mimo nie najlepszej pogody przy trasie pojawiło się wielu kibiców, wyścig był także znakomicie zorganizowany. - Chciałbym podziękować Towarzystwu Miłośników Chrząstawy oraz wszystkim osobom, które pomagały przy wyścigu, bo spisały się na medal. Przyznaję, że w tym roku osobiście miałem mniejszy udział przy organizacji – zakończył pochodzący z Chrząstawy Małej Łukasz Bodnar.

Wyniki
1 Romanik Radosław - DHL Author 30
2 Bodnar Łukasz - CCC Polsat Polkowice 20
3 Charucki Paweł -Legia Felt Warszawa 12
4 Komar Mateusz - DHL Author 7
5 Rutkiewicz Marek - DHL Author 7
6 Smoleń Tomasz - CCC Polsat Polkowice 6
7 Zieliński Piotr - CCC Polsat Polkowice 6
8 Zieliński Kamil - CCC Polsat Polkowice 6
9 Lisowicz Tomasz - CCC Polsat Polkowice 5
10 Matysiak Bartłomiej - CCC Polsat Polkowice 4
11 Krężałek Bartłomiej - TC Chrobry Felt Głogów 2
12 Kaczmarski Wojciech - Team Utensilnord
13 Walczak Damian - DHL Author
14 Krysman Piotr - DHL Author
15 Piechnik Dawid - TC Chrobry Felt Głogów
16 Rudnicki Dariusz - DHL Author
17 Jeżowski Krzysztof - CCC Polsat Polkowice
18 Janiaczyk Błażej - Mróz Action Uniqa
19 Detko Artur - DHL Author
20 Sipiński Dominik - Poznańskie Towarzystwo Cyklistyczne -1 okr
DNF Huzarski Bartosz – IS

www.kolarski.pl P.Krygier
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zapowiedzi
Brak zawartości dla tego panelu