Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 26 Czerwca 2019
PATRON MEDIALNY
statystyka
KOLEJNA ŚWIETNA PĘTLA IZERSKO-KARKONOSKA
Siedem odcinków ściganych, pięć wolnych przejazdów - 190 km w dwa dni - tak wyglądała PKI 2009. Prawdziwy wyścig szosowy dla amatorów - jak zwykle OS-y zabezpieczone przez straż i policję i jak zwykle meta na przełęczy Karkonoskiej. Nagroda dla każdego- zapierający dech w piersiach widok!

Marcin Wróbel z teamu In-Motion.pl (na zdjęciu obok) zwyciężył w kat. M3, open 6, to najwyżej sklasyfikowany wrocławianin. W kat. kobiet wygrała Joanna Wołodźko z Wrocławia (Xenofit Eska Team).

Nie pobito rekordu wjazdu na przełęcz (34.28), ale biorąc pod uwagę fakt, że ustanowił go Marek Galiński w roku olimpijskim - może nie być łatwo...

Tym razem pierwszy na mecie był Cezary Zamana (40.01), który ścigał się z pozostałymi zawodnikami poza klasyfikacją. Cały wyścig wygrał Piotr Kieblesz z OLSH Team.

Linki do galerii poniżej.
Szczególy
ZDJĘCIA Z PĘTLI KARKONOSKO - IZERSKIEJ SĄ TU
i TUTAJ ORAZ U MONIKI

W sobotę 25.07 br. pogoda była straszliwa - zimno i deszczowo. Na szczęście kręciliśmy się w okolicach gościnnego Mirska, gdzie gospodarze miasta częstowali gorącą herbatą z cytryną i cukrem a przede wszystkim dawali schronienie w obszernych namiotach. Start na ostatni etap - podjazd na Stóg Izerski odbył się oczywiście w ulewnym deszczu, ale większość z nas dotarła na szczyt sucha, ponieważ od Świeradowa jechaliśmy już w pełnym słońcu. Zjazd ze Stogu niestety znów dla niektórych w deszczu.

Tradycji stało się zadość i tak jak w ubiegłym roku dzień drugi zawodów był piękny i słoneczny. Kilka mocnych podjazdów też nas dobrze rozgrzała - podjeżdżaliśmy do Michałowic z Piechowic, do Zachełmia z Sobieszowa i dalej do Borowic z Podgórzyna, w odcinku "wolnym" z Sosnówki Grn. do Karpacza, potem wyścigowo z Kowar na przełęcz pod Średnicą w Gruszkowie i na deser oczywiście na przełęcz Karkonoską ze stacji w Podgórzynie...

PEŁNE WYNIKI na stronie organizatora.

W zawodach sklasyfikowano 84 osoby (brały udział w obu dniach zawodów) a każdego dnia startowało ponad stu kolarzy - głównie na rowerach szosowych. Na Ostatni etap (uphill na Odrodzenie) można było zmieniać sprzęt, z czego niektórzy zawodnicy z przyjemnością skorzystali.
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zapowiedzi
Brak zawartości dla tego panelu