Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 25 Marca 2019
PATRON MEDIALNY
statystyka
BYŁ MEMORIAŁ FISHA W ZIELEŃCU

ZDJĘCIA A.KOZŁOWSKIEGO

Podobnie jak w zeszłym roku, choć tym razem przy pięknej pogodzie tytuł mistrzyni Dolnego Śląska w Maratonie MTB zdobyła Ewelina Ortyl. Mistrzem Dolnego Śląska został Łukasz Pihulak z Żar.

Maja Włoszczowska tak jak cała kadra wystartowała poza klasyfikacją - przeczytaj TU

Tytuły wicemistrzowskie wywalczyli Iga Birecka z Opola i Piotr Noga z Nowej Rudy. Brąz dla ubiegłorocznego triumfatora Łukasza Młodyni i Martyny Kazimierczak z Wałbrzycha. Na dystansie 60 km wystartowało 85 zawodników. W pierwszej dziesiątce ukończył zwycięzca kat. M5 Stanisław Werda. Z wrocławskich kolarzy dobrze spisali się również Paweł Ziober (15 open i 4m w M3) oraz Jerzy Sikora (25 open, 3 m w M4).

Wśród 300 zawodników, którzy wybrali dystans 30 km najlepszy był Adam Drahan a znakomite czwarte miejsce zajął Marcin Kozłowski 2-gi M2 zaś ósme Mikołaj Jurkowlaniec 4-ty M2. Grzegorz Krężel był drugi w M4 przed Piotrem Szulcem.

Drugi w M5 był Andrzej Pajor a Bartek Pajor w M2 wywalczył miejsce 13, podobnie jak Witek Mokiejewski w M5. A Tomasz Tomczak byl piąty w M4.

Szczególy
Mistrzem Polski bankowców został Marcin Jędraszek z Wrocławia (Lukas Bike) a wicemistrzem Rafał Majka (Wrocław Felt Team) - 45 open. Czwarte miejsce w tej kategorii zajął Radek Majka (niestety - awaria łańcucha).

Na krótkim dystansie w K1 wygrała Anna Kuniej przed Moniką Brzeźną. W K2 Natalia Frączek przyjechała przed Joanną Ignasiak. W K3 pierwsza była Marzena Kuczyńska z Jeleniej Góry , druga wrocławianka Olga Jarząbek.

Wyniki na: STRONIE ORGANIZATORA

>Najlepsza polska kolarka Maja Włoszczowska wystartowała w II Mistrzostwach Dolnego Śląska w Maratonie MTB im. Artura Filipiaka "Fisha" 23 sierpnia w Zieleńcu.

Memoriał Fisha to impreza poświęcona pamięci młodego wrocławianina, informatyka i kolarza, przygotowana przez jego przyjaciół. Swój udział zapowiedziała niemal cała reprezentacja Polski MTB. Na starcie pojawi się Maja Włoszczowska, srebrna medalistka z Pekinu, mistrzyni Europy i Ola Dawidowicz, mistrzyni Europy juniorek. Pojadą także Maciej Adamczyk i Emanuel Piaskowy - mistrz i wicemistrz Polski juniorów, Marcin Karczyński, b. mistrz świata w wyścigu drużynowym oraz Magda Sadłecka, Paula Gorycka, Marek Konwa. - Jedziemy, bo idea jest wspaniała. Popieramy imprezę upamiętniającą Artura, młodego człowieka, który również był pasjonatem kolarstwa - mówi Andrzej Piątek, trener kadry narodowej w kolarstwie górskim. - Na początku września wylatujemy do Canberry na mistrzostwa świata i ten maraton jest dla nas ostatnią próbą przed rywalizacją w Australii -dodaje. - Trasa w Zieleńcu jest niełatwa, z trudnymi podjazdami, ale przez to interesująca.

Dla bardziej wymagających Klub Kolarski Ziemi Kłodzkiej, organizator mistrzostw, przygotował trasę mega (60 km), mniej doświadczeni mogą próbować sił w wariancie mini (30). Część trasy to stromy zjazd po stoku narciarskim, większość wiedzie leśnymi ścieżkami w górach Bystrzyckich i
Orlickich. Impreza jest otwarta dla wszystkich: w ubiegłorocznej edycji najmłodszy zawodnik miał 12 lat, najstarszy 73. Tym razem zwycięzcy otrzymają biało-czerwone koszulki reprezentacji Polski MTB, z autografami całego zespołu.

W tym roku w ramach memoriału po raz pierwszy zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Bankowców w Maratonie MTB. - To dla nas bardzo ważne wydarzenie. Artur był naszym kolegą, wiemy jak cenił ten sport i współzawodnictwo. Razem z 57 osobami z eurobanku bierzemy udział w memoriale jego imienia i będziemy walczyć o medale - mówi Łukasz Chojnacki, prezes eurobanku, który jest głównym patronem imprezy.