Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 25 Czerwca 2019
PATRON MEDIALNY
statystyka
BYŁ MEMORIAŁ FISHA W ZIELEŃCU


ZDJĘCIA A.KOZŁOWSKIEGO

Podobnie jak w zeszłym roku, choć tym razem przy pięknej pogodzie tytuł mistrzyni Dolnego Śląska w Maratonie MTB zdobyła Ewelina Ortyl. Mistrzem Dolnego Śląska został Łukasz Pihulak z Żar.

Maja Włoszczowska tak jak cała kadra wystartowała poza klasyfikacją - przeczytaj TU

Tytuły wicemistrzowskie wywalczyli Iga Birecka z Opola i Piotr Noga z Nowej Rudy. Brąz dla ubiegłorocznego triumfatora Łukasza Młodyni i Martyny Kazimierczak z Wałbrzycha. Na dystansie 60 km wystartowało 85 zawodników. W pierwszej dziesiątce ukończył zwycięzca kat. M5 Stanisław Werda. Z wrocławskich kolarzy dobrze spisali się również Paweł Ziober (15 open i 4m w M3) oraz Jerzy Sikora (25 open, 3 m w M4).

Wśród 300 zawodników, którzy wybrali dystans 30 km najlepszy był Adam Drahan a znakomite czwarte miejsce zajął Marcin Kozłowski 2-gi M2 zaś ósme Mikołaj Jurkowlaniec 4-ty M2. Grzegorz Krężel był drugi w M4 przed Piotrem Szulcem.

Drugi w M5 był Andrzej Pajor a Bartek Pajor w M2 wywalczył miejsce 13, podobnie jak Witek Mokiejewski w M5. A Tomasz Tomczak byl piąty w M4.


Szczególy
Mistrzem Polski bankowców został Marcin Jędraszek z Wrocławia (Lukas Bike) a wicemistrzem Rafał Majka (Wrocław Felt Team) - 45 open. Czwarte miejsce w tej kategorii zajął Radek Majka (niestety - awaria łańcucha).

Na krótkim dystansie w K1 wygrała Anna Kuniej przed Moniką Brzeźną. W K2 Natalia Frączek przyjechała przed Joanną Ignasiak. W K3 pierwsza była Marzena Kuczyńska z Jeleniej Góry , druga wrocławianka Olga Jarząbek.

Wyniki na: STRONIE ORGANIZATORA

>Najlepsza polska kolarka Maja Włoszczowska wystartowała w II Mistrzostwach Dolnego Śląska w Maratonie MTB im. Artura Filipiaka "Fisha" 23 sierpnia w Zieleńcu.

Memoriał Fisha to impreza poświęcona pamięci młodego wrocławianina, informatyka i kolarza, przygotowana przez jego przyjaciół. Swój udział zapowiedziała niemal cała reprezentacja Polski MTB. Na starcie pojawi się Maja Włoszczowska, srebrna medalistka z Pekinu, mistrzyni Europy i Ola Dawidowicz, mistrzyni Europy juniorek. Pojadą także Maciej Adamczyk i Emanuel Piaskowy - mistrz i wicemistrz Polski juniorów, Marcin Karczyński, b. mistrz świata w wyścigu drużynowym oraz Magda Sadłecka, Paula Gorycka, Marek Konwa. - Jedziemy, bo idea jest wspaniała. Popieramy imprezę upamiętniającą Artura, młodego człowieka, który również był pasjonatem kolarstwa - mówi Andrzej Piątek, trener kadry narodowej w kolarstwie górskim. - Na początku września wylatujemy do Canberry na mistrzostwa świata i ten maraton jest dla nas ostatnią próbą przed rywalizacją w Australii -dodaje. - Trasa w Zieleńcu jest niełatwa, z trudnymi podjazdami, ale przez to interesująca.

Dla bardziej wymagających Klub Kolarski Ziemi Kłodzkiej, organizator mistrzostw, przygotował trasę mega (60 km), mniej doświadczeni mogą próbować sił w wariancie mini (30). Część trasy to stromy zjazd po stoku narciarskim, większość wiedzie leśnymi ścieżkami w górach Bystrzyckich i
Orlickich. Impreza jest otwarta dla wszystkich: w ubiegłorocznej edycji najmłodszy zawodnik miał 12 lat, najstarszy 73. Tym razem zwycięzcy otrzymają biało-czerwone koszulki reprezentacji Polski MTB, z autografami całego zespołu.


W tym roku w ramach memoriału po raz pierwszy zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Bankowców w Maratonie MTB. - To dla nas bardzo ważne wydarzenie. Artur był naszym kolegą, wiemy jak cenił ten sport i współzawodnictwo. Razem z 57 osobami z eurobanku bierzemy udział w memoriale jego imienia i będziemy walczyć o medale - mówi Łukasz Chojnacki, prezes eurobanku, który jest głównym patronem imprezy.
Aneta Augustyn

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zapowiedzi
Brak zawartości dla tego panelu