Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 24 Czerwca 2019
PATRON MEDIALNY
statystyka
1600 KOLARZY NA WROCŁAWSKIM BIKEMARATONIE


To rekord Polski we Wrocławiu !!! Jeszcze nigdy tylu kolarzy nie startowało w żadnym maratonie MTB.

Tytuły Mistrzów Wrocławia w rozegranych 25.04.10 zawodach zdobyli Ewelina Ortyl i Darek Poroś na giga, Michalina Ziółkowska i Marcin Kawalec na mega.

W pierwszej 50-ce giga znależli sie jeszcze oprócz Darka Porosia wrocławianie Michał Cesarczyk, Łukasz Szrubkowski i Maciej Miszuk. Piąty w M4 był Przemek Kotowicz a Ewelina Ortyl dopiero 3. w K3 (po awarii).

Na mega poza Kawalcem pokazali się w 50-ce Mikołaj Jurkowlaniec (23 m), Marcin Wróbel (28), Łukasz Nowakowski, Piotr Berdzik, Marcin Kozłowski, Borys Aleksy i Mateusz Wiewiórko.

Zygmunt Krawczyk wygrał kategorię M6 (Fajkowski czwarty) a Michalina Ziółkowska okazała się najlepszą wśród kobiet na tym dystansie. Joanna Wołodźko 2. w K3 a Joanna Liczner 2. w K4 (obie po przejechaniu Żądła Szerszenia dzień wcześniej).

Wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec miał na mega czas 2.26:13
Szczególy
Szybki i łatwy technicznie maraton miał "niespodzianki" ukryte w terenie: Piotr Szulc przeciął oponę 5 km po starcie i wycofał się z wyścigu, Andrzej Pajor 12 km przed metą złapał gumę ale dojechał do mety, Ewelina Ortyl wyjątkowo nie wygrała, bo też musiała zmieniać dętkę.

Pogoda sprzyjała i na start przy Osiedlu Malowniczym przyjechała rekordowa liczba uczestników często z całymi rodzinami. Do tomboli trwała świetna atmosfera pikniku - do wylosowania były m.in. Rowery FELT ufundowane przez Harfa Harryson !!!


PEŁNE WYNIKI
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zapowiedzi
Brak zawartości dla tego panelu