Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 24 Marca 2019
PATRON MEDIALNY
statystyka
DOLNOŚLASKIE MISTRZOSTWA W TUSZYNIE
Zygmunt Krawczyk, Paweł Kimbort i Zbigniew Szczęsny to pierwsza trójka mastersów na 7 kilometrowej czasówce rozegranej 25 września w na Otwartych Mistrzostwach Dolnego Śląska w Tuszynie. Dzień póxniej na wyścigu ze startu wspólnego kategorię mastersów wygrał Marek Bonecki przed Pawłem Jamro i Arkadiuszem Posmykiem.

Klub LKS Ogniwo Boxmet Dzierżoniów zorganizował Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów oraz Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w kolarstwie szosowym. Zawody składały się w dwóch konkurencji: jazdy indywidualnej na czas oraz wyścigu ze startu wspólnego, rozgrywanych w dniach 25-26.09.2010r. w miejscowości Tuszyn.
Start ten cieszył się dużą popularnością wśród ekip z całej Polski, oraz dużą frekwencją w każdej kategorii wiekowej. Współorganizatorem tego wyścigu była Gmina Dzierżoniów, Szkoła Podstawowa w Tuszynie, Dolnośląski Związek Kolarski, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląskie oraz Powiatowe Zrzeszenie LZS
Szczególy
Pełne wyniki:LinkKlub LKS Ogniwo Boxmet Dzierżoniów zorganizował Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów oraz Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w kolarstwie szosowym. Zawody składały się w dwóch konkurencji: jazdy indywidualnej na czas oraz wyścigu ze startu wspólnego, rozgrywanych w dniach 25-26.09.2010r. w miejscowości Tuszyn. Start ten cieszył się dużą popularnością wśród ekip z całej Polski, oraz dużą frekwencją w każdej kategorii wiekowej. Współorganizatorem tego wyścigu była Gmina Dzierżoniów, Szkoła Podstawowa w Tuszynie, Dolnośląski Związek Kolarski, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląskie oraz Powiatowe Zrzeszenie LZS, oczywiście ten wyścig nie odbyłby się bez wsparcia naszych zasłużonych sponsorów: Boxmet, J.G. - Jerzy Gawrycki, Aklima, Almabud, Intermarche, Danrol of Poland, Domino, Romis, Mario - Mariusz Laszkiewicz, Centrum Stomatologiczne Twój Uśmiech, Przedsiębiorstwo Budowlane Miazga, DRG Agro Group, Harfa-Harryson.

Pierwszego dnia odbyła się jazda indywidualna na czas, rozgrywana na trasie Tuszyn-Mościsko. Pogoda tego dnia dopisała wszystkim startującym zawodnikom. Jako pierwsze wystartowały młodziczki, na dystansie 5 km. Wśród naszych młodziczek najlepszą postawę w tym wyścigu pokazała Paulina Zamaria, która zajęła II miejsce, a zaraz za nią na III miejscu była Dorota Przęzak. Kolejnym startem w zawodach był wyścig juniorek młodszych. Tutaj najwyżej zawody skończyła Agnieszka Kusiak, która zajęła II lokatę. W rywalizacji juniora młodszego Rafał Pawłowski zajął VI miejsce, natomiast Krzysztof Kusiak był 9. Przed ostatnim startem zawodów był wyścig juniorów. Nasi wszyscy juniorzy zdominowali ten start zajmując wszystkie 4 pierwsze miejsca na podium. Cały wyścig jazdy na czas wygrał Bartosz Zając, drugi był Damian Lasota, na 3 stopniu podium znalazł się Mariusz Panasiuk, a IV lokatę zajął Adam Majorek. Zamykającym startem zawodów był wyścig kobiet open. W tej kategorii wiekowej bezkonkurencyjna była Paulina Guz, która wygrała całe zwody, na drugim stopniu podium znalazła się Natalia Mielnik, a III była Małgorzata Piotrowska.
Ostatniego dnia odbył się wyścig ze startu wspólnego z trasą zawodów przebiegającą przez następujące miejscowości: Tuszyn-Kiełczyn-Książnica-Tuszyn z finiszem pod lekką górkę na równi ze Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II. Pierwszym startem zawodów był wyścig młodzików, dla których te zawody były jedną najważniejszych imprez w sezonie. Wspaniały występ pokazała Dorota Przęzak, która wygrała finisz z grupy, a na V miejscu była Paulina Zamaria. W rywalizacji juniora młodszego Rafał Pawłowski zajął VIII miejsce. Kolejnym startem był wyścig kobiet open. Tutaj nasze dziewczyny nie dały szans rywalkom. Zwycięstwo odniosła Paulina Guz, zaraz za nią na II miejscu była Natalia Mielnik, a na 3 stopniu podium stanęła Małgorzata Piotrowska. W wyścigu juniorek młodszych, po zaciętym finiszu, II miejsce zajęła Agnieszka Kusiak, a na III miejscu była Aleksandra Wiśniewska.

Pierwsze „trójki” podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i Otwartych Mistrzostw Dolnego Śląska: