Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 20 Czerwca 2019
PATRON MEDIALNY
statystyka
SiĘ ROZPĘDZA ATOM BOXMET DZIERŻONIÓW
Adam Majorek z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów, zajął VII miejsce w klasyfikacji generalnej etapowego wyścigu Tour d’Istrie, zaliczanego do cyklu Pucharu Narodów dla kategorii junior, rozgrywanym w Chorwacji w dniach 22-24.04.2011 roku.
Adam wyjechał na zawody jako zawodnik kadry Polski juniorów i ukończył całą rywalizację najwyżej z całego składu.
Jest to wspaniały występ zawodnika, który pokazuje jego predyspozycje i bardzo dobre przygotowanie sportowe do rywalizacji na arenie międzynarodowej.

Zawodniczki klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów, w składzie: Paulina Brzeźna-Bentkowska, Natalia Frączek, Paula Guz, Małgorzata Piotrowska, Natalia Mielnik wystartują w etapowym wyścigu Gracia Orlova, zaliczanym do serii Pucharu Świata, rozgrywanym w Czechach w dniach 27.04-01.05.2011.
Szczególy
W składzie reprezentacji naszego kraju znalazł się również podopieczny Ogniwa Boxmet Mateusz Dubieniecki, który w klasyfikacji generalnej zajął 67 miejsce. Jest to także bardzo dobry występ, ponieważ na zawody te zgłosiły się same najlepsze reprezentacja z całego świata i rywalizacja podczas 3 etapów przebiegała na najwyższym poziomie.

Wyścig Tour d’Istrie składał się z 3 górskich etapów, rozgrywanych po chorwackich szosach.

Pierwszym etapem była rywalizacja z miejscowości Rovinj do Buzet na dystansie 97 kilometrów. Po finiszu z grupy Adam Majorek zajął 15 pozycję ze stratą 12 sekund do lidera zawodów.

Drugiego dnia zawodów odbył się etap liczący 90 kilometrów, z miejscowości Umag do Labin. Nasz zawodnik przekroczył linię mety na 20 miejscu.

Ostatnim dniem rywalizacji był wyścig na dystansie 115 kilometrów z Vrsar do Puli. Tutaj najlepiej pokazał się Arkadiusz Owsian, zawodnik TKK Pacyfic SMS Toruń, który po finiszu z grupy zajął 12 lokatę.

Równe i pewnie zajmowane miejsca przez Adama Majorka, dały mu w klasyfikacji generalnej bardzo dobre 7 miejsce, ze startą 1 minuty i 29 sekund do lidera Rosjanina Aleksey’a Rybalkina.

Komentarze
greten dnia 27 kwietnia 2011 11:37
Serce roście, jak mawiał poeta, z pewnością mając na myśli dolnośląskich kolarzy, z ATOM BOXMET DZIERŻONIÓW w szczególności smiley
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zapowiedzi
Brak zawartości dla tego panelu