Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 20 Czerwca 2019
PATRON MEDIALNY
statystyka
SiĘ ROZPĘDZA ATOM BOXMET DZIERŻONIÓW
Adam Majorek z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów, zajął VII miejsce w klasyfikacji generalnej etapowego wyścigu Tour d’Istrie, zaliczanego do cyklu Pucharu Narodów dla kategorii junior, rozgrywanym w Chorwacji w dniach 22-24.04.2011 roku.
Adam wyjechał na zawody jako zawodnik kadry Polski juniorów i ukończył całą rywalizację najwyżej z całego składu.
Jest to wspaniały występ zawodnika, który pokazuje jego predyspozycje i bardzo dobre przygotowanie sportowe do rywalizacji na arenie międzynarodowej.

Zawodniczki klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów, w składzie: Paulina Brzeźna-Bentkowska, Natalia Frączek, Paula Guz, Małgorzata Piotrowska, Natalia Mielnik wystartują w etapowym wyścigu Gracia Orlova, zaliczanym do serii Pucharu Świata, rozgrywanym w Czechach w dniach 27.04-01.05.2011.
Szczególy
W składzie reprezentacji naszego kraju znalazł się również podopieczny Ogniwa Boxmet Mateusz Dubieniecki, który w klasyfikacji generalnej zajął 67 miejsce. Jest to także bardzo dobry występ, ponieważ na zawody te zgłosiły się same najlepsze reprezentacja z całego świata i rywalizacja podczas 3 etapów przebiegała na najwyższym poziomie.

Wyścig Tour d’Istrie składał się z 3 górskich etapów, rozgrywanych po chorwackich szosach.

Pierwszym etapem była rywalizacja z miejscowości Rovinj do Buzet na dystansie 97 kilometrów. Po finiszu z grupy Adam Majorek zajął 15 pozycję ze stratą 12 sekund do lidera zawodów.

Drugiego dnia zawodów odbył się etap liczący 90 kilometrów, z miejscowości Umag do Labin. Nasz zawodnik przekroczył linię mety na 20 miejscu.

Ostatnim dniem rywalizacji był wyścig na dystansie 115 kilometrów z Vrsar do Puli. Tutaj najlepiej pokazał się Arkadiusz Owsian, zawodnik TKK Pacyfic SMS Toruń, który po finiszu z grupy zajął 12 lokatę.

Równe i pewnie zajmowane miejsca przez Adama Majorka, dały mu w klasyfikacji generalnej bardzo dobre 7 miejsce, ze startą 1 minuty i 29 sekund do lidera Rosjanina Aleksey’a Rybalkina.