Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 21 Czerwca 2019
PATRON MEDIALNY
statystyka
DO ZŁOTORYI PO ZŁOTA WSTĘGĘ

Łukasz Ryż z Cyklosport Bolesławiec przed Rafałem Wiatrakiem z Milicza wygrał kategorie M30 na 82- kilometrowej trasie 25. jubileuszowego wyścigu o Złotą Wstegę Kaczawy.

W kat. M40 zwyciężył Piotr Pawłowski z Sobótki przed legniczaninem Markiem Boneckim.

Najlepszy w M50 okazał się Dariusz Leduchowski (KS Włókniarz Łódź), który wyprzedził Zygmunta Krawczyka(Felt Harfa Harryson) a w M60 Grzegorz Fajkowski minimalnie przed Zbigniewem Szczęsnym.

Trzecie miejsce w M70 zajął Tadeusz Chudobski.


W wyścigu startowali również inni wrocławianie: między innymi Krzysztof Janczura (Whirlpool AZS Politechnika Wrocławska), Tomasz Tomczak (Felt Harfa Harryson), Marek Lechowski
Szczególy
Link do Wyników:Link


Złotoryjski Wyścig Kolarski w kategorii Masters „O Złotą Wstęgę Kaczawy” jest jedną z najstarszych imprez kolarskich tego typu.

Malownicza trasa Pogórza Kaczawskiego przebiega przez cztery gminy powiatu złotoryjskiego. W ostatnich latach w wyścigu w 6 kategoriach uczestniczy około 100 kolarzy. Tegoroczna Jubileuszowa XXV edycja zostanie przeprowadzona w randze Pucharu Polski I kategorii.

Jego twórcami byli: Zygmunt Lorenc, Józef Zatwardnicki oraz Franciszek Chyła. Przez pierwsze 15 lat wyścig przy współpracy z władzami miasta organizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Złotoryi. od lat 10 organizatorem ‘Wstęgi Kaczawy jest Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji w Złotoryi.

Komentarze
Tomasz Guzenda Guzi Team dnia 20 maja 2011 10:46
Chyba Wyscig o największym poziomie Amatorskim na terenie Dolnego Sląska Po pierwszych dwóch okrązeniach srednia wynosiła 43,8 km/h pózniej nieco spadła jak się okazało poszła ucieczka i kolarze z Bolmet Trek mieli w tym swój udział ucieczka została odpuszczona z tego powodu iż nikt nie wierzył w jej powodzenie przy takim wietrze. Warto zaznaczyć iż kilku zawodników kat.0 to reprezentacja polski z Grodów .Dlatego było tak ostro wielu amatorów po prostu nie wytrzymało tego tempa.W Pielgrzymce i Zagrodnie na prostej peleton miał 60 km/h moja korba 53-kaseta-12 była zrzucona do końca .Czekam z niecierpliwością za Rok
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zapowiedzi
Brak zawartości dla tego panelu