Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 27 Czerwca 2019
PATRON MEDIALNY
statystyka
TOUR DE POLOGNE ZNÓW NA DOLNYM ŚLĄSKU ?


69. edycja największej w Polsce imprezy kolarskiej rozegra się najprawdopodobniej w całości w południowej Polsce. - Idziemy w kierunku tego, żeby cały wyścig rozegrał się na południu, żeby był jeszcze cięższy, żeby było więcej gór – zapowiedział Czesław Lang.

Pytany o więcej szczegółów Lang powiedział, że w tej chwili trasa TdP jest ustalona w 80-90 proc. - Końcówkę chcemy zachować - Kraków, Bukowina, Zakopane, etapy górskie. Jest też Cieszyn, Katowice, Będzin.

Za wcześnie mówić gdzie będzie start, ale może to być np. Jelenia Góra. Trwają negocjacje, i na razie nie chcę precyzować tej informacji – zaznaczył

Opole może być metą drugiego etapu TdP. - Start będzie najprawdopodobniej w Świdnicy, lub Dzierżoniowie, meta w Opolu. Początek kolejnego etapu, z metą w Cieszynie, najprawdopodobniej nastąpi w Kędzierzynie-Koźlu – powiedział Lang na spotkaniu z dziennikarzami
Szczególy
.

Przyszłoroczny Tour odbędzie się w dniach 10-16 lipca. - Zależało nam na tym, żeby termin nie kolidował z Euro 2012 i igrzyskami olimpijskimi, udało się nam zatwierdzić termin w 10 dni po Euro i 10 przed olimpiadą – podkreślił Lang.

Info z PAP

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zapowiedzi
Brak zawartości dla tego panelu