Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 20 Czerwca 2019
PATRON MEDIALNY
statystyka
KONTROWERSYJNE ZMIANY W SUPERMARATONACH CZYLI CO NA CZEKA NA ŻĄDLE W TRZEBNICY.
Regulamin Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych na rok 2012 wprowadza kilka zmian, których celem było uporządkowanie zasad rozgrywania poszczególnych maratonów.

Zmianą zasadniczą jest wyłanianie grup startowych. Od sezonu 2012 uczestnicy każdego maratonu w tej materii zdawać się będą na los, a ściślej na losowanie.
Jedyny klucz przewiduje, że w pierwszej kolejności na trasę danego maratonu wyruszą maratończycy mierzący się z dystansem Giga, następnie Mega, wreszcie Mini i na końcu – jeśli organizator na swojej imprezie przygotuje taką trasę – uczestnicy Dystansu Rodzinnego.


Do zobaczenia na trasach maratonów!
Małgosia" greten"Pawlaczek

Szczególy
Po długich, ale wygląda na to, że owocnych obradach, Orgowie zgodzili się, że warto wprowadzić – jeśli nie takie same – to przynajmniej podobne i bardzo zbliżone reguły, według których odbywać się będą poszczególne imprezy zgromadzone pod szyldem Pucharu Polski.

Na każdym maratonie spodziewać się również należy trzech dystansów.

Organizatorzy utrzymali w mocy budzący w ubiegłym roku wiele kontrowersji zapis o zakazie używania przystawek czasowych. Decyzja ta zapewne wywoła dyskusję i w tym roku, ale nie zmienia to faktu, że zakaz obowiązuje na wszystkich maratonach. Definicja rowerów szosowych i innych również pozostała taka, jak w roku ubiegłym.

W roku 2012 do klasyfikacji generalnej liczyć się będą punkty zdobyte w 8. najlepszych maratonach (oczywiście, najlepszych osobno dla każdego z uczestników).

Intencją Organizatorów było stworzenie jednego, spójnego regulaminu (a tym samym zasad rozgrywania wszystkich imprez), obowiązującego na wszystkich imprezach spod szyldu Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych. Szczegółowych informacji (długość poszczególnych tras, bufety, terminy, biuro zawodów, wysokość wpisowego itd.), dotyczących poszczególnych imprez w tym roku szukajcie w ich Komunikatach Technicznych.

Orgowie wyrażają nadzieję, że te zmiany, podyktowane oczekiwaniami maratończyków, okażą się dla Was i przyjazne, i korzystne. Serdecznie zapraszamy do udziału we wszystkich imprezach cyklu.


Link do regulaminu :http://www.supermaraton.org/regulamin
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zapowiedzi
Brak zawartości dla tego panelu