Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 20 Czerwca 2019
PATRON MEDIALNY
statystyka
KTO SIĘGNIE PO KORONĘ GÓR - KROK PIERWSZY
Klasyk Radkowski otworzył amatorski sezon szosowego ścigania po górach na Dolnym Śląsku. Przypomnijmy, że już 10 lipca w Jeleniej Górze będzie można zmierzyć się z pierwszym etapem Tour de Pologne Amatorów. Pod koniec lipca (27.07) odbędzie się 9. edycja kultowego Klasyka Kłodzkiego, a na 8 września w Podgórzynie planowany jest maraton Liczyrzepa.

Do pokonania były trzy dystanse (na 67 km. pętli Radków-Szczytna-Kudowa-Radków) po miejscami świetnym asfalcie z pięknymi widokami , cudnymi zjazdami i z ponad 1400 m przewyższenia na każdym okrążeniu.

Wśród ponad 230 zawodników, którzy wystartowali w Klasyku Radkowskim aż 135 zdecydowało się pokonać liczący 67 km dystans mini.

Świetnie oznakowana trasa (HAMUJ !!) chyba osobiście przez Kasię Michalik, bo na różowo :)


Szczególy
Klasyk Radkowski na początek ścigania po górach

PEŁNE WYNIKI TUTAJ

Sobotę, 5 maja, jeden z ostatnich dni najdłuższego weekendu nowoczesnej Europy spędzić można było wędząc się w towarzystwie zimnego piwa nad grillem lub śmigając rowerem po Górach Stołowych.

Na tych, którzy wybrali się do Radkowa, po ukończeniu dystansu 67 km, 134 km lub ponad 201 km i tak czekały pieczone kiełbaski. O w pełni zasłużone piwo też nie było trudno.

Na dystansie giga najszybszym Dolnoślązakiem i zarazem zwycięzcą w open (i oczywiście swojej kategorii, a więc M4) okazał się Tomasz Gajowski z Bystrzycy Kłodzkiej, który na pokonanie 201 km po szosach wokół Szczelińca potrzebował niespełna 7 godzin (6:56:12). Świetnie pojechał także jego krajan, Robert Karoń, któremu czas 7:12:26 zagwarantował 2 miejsce w M3.

Spośród Wrocławian najlepiej wypadł Krzysztof Łańcucki, który pokonał najdłuższy dystans z czasem 7:38:16, zajmując w swojej kategorii wiekowej 1. miejsce (12 m. w open).


Zaledwie 2 minut i 7 sekund zabrakło do tego wyniku Ryszardowi Krykowi (Yureco Team Oleśnica), który z czasem 7:40:23 w swojej kategorii zajął 2. miejsce, tuż przed Andrzejem Witkowskim (Szerszenie Trzebnica). Oleśniczanin związany z Szerszeniami wjechał na metę osiągając wynik... 7:40:37. Niewykluczone, że „pudło” w Radkowie jest zapowiedzią przełamania ubiegłorocznej złej passy tego zawodnika, który stale zajmował w swojej kategorii najmniej lubiane przez sportowców 4. miejsce.


Dystans 134 km najszybciej pokonał Czech, Lukáš Čáp (nazwisko to po polsku brzmi: Bocian), któremu Gracjan Krzemiński (Prodealer Giant Wąs) z Polanicy Zdroju ustąpił zaledwie o 9 minut i 14 sekund (04:16:27, średnia: 31.35km/h).

Marcin Wróbel (Im-Motion.pl Team) z Wrocławia w swojej kategorii M3 uplasował się na 1. miejscu z wynikiem 4:20:07, w open zajmując 4. lokatę, zaraz po znanym z maratonów szosowych cyklu Pucharu Polski Janie Lipczyńskim.

Piotr Wrona z Opola w M4, z czasem 04:34:25 w kategorii M4 zajął 1. miejsce (8. miejsce w open), a Henryk Zięba (Szerszenie Trzebnica) z czasem 05:37:16 w M5 uplasował się na 3. pozycji.

Wśród pań na tym dystansie niezmiennie bezkonkurencyjna okazała się Katarzyna Orłowska (Szukamy Sponsora Team) z Nysy. Kontuzja kolana nie przeszkodziła jej w osiągnięciu wyniku 05:29:53, który zagwarantował jej 1. miejsce w open kobiet i zarazem w swojej kategorii wiekowej. Na drugim miejscu, ze stratą 17 minut 23 sekund do liderki rankingu uplasowała się Monika Strychar (Geopoint) z Wrocławia.

Wśród ponad 230 zawodników, którzy wystartowali w Klasyku Radkowskim aż 135 zdecydowało się pokonać liczący 67 km dystans mini. Szczepan Paszek (www.bikestacja.pl KCNC) z Bolesławca potrzebował na jego przejechanie 2 godzin i 12 minut, co zapewniło mu 1 miejsce w swojej kategorii, M3 oraz 3. lokatę w open. Tuż za nim, ze stratą 1 minuta 18 sekund uplasował się Tomasz Michalak z Bielawy.

W open kobiet na dystansie 67 km Joanna Wołodźko (BGŻ Eska Team) ustąpiła zaledwie o 18 sekund zawodniczce z Krakowa, z czasem 02:30:12 w swojej kategorii plasując się na 1. pozycji.

9 minut i 30 sekund zabrakło do tego wyniku Małgorzacie Pawlaczek (Szerszenie Trzebnica), która w open zajęła 3. miejsce, a w swojej kategorii wiekowej 2. lokatę. Miejsce 3. w K3, z wynikiem 02:54:01 zajęła Monika Balicka-Kochel z Kowar.

Na tym dystansie Dolny Śląsk z całkiem niezłymi wynikami reprezentowały również Adrianna Frodyma ASTRONTECH CYCLING TEAM (1. miejsce w K1) z Wrocławia, Paulina Młodnicka (1. miejsce w K2) z Jeleniej Góry, Aleksandra Gołuch (2 miejsce w K2) z Nowej Rudy, Katarzyna Pyzik ASTRONTECH CYCLING TEAM (1. miejsce w K3) z Wrocławia, Elżbieta Buraczyńska (1. miejsce w K5) z Oleśnicy, Zofia Gołuch (2. miejsce w K5) z Nowej Rudy, Grażyna Domochowska-Grzybek ASTRONTECH CYCLING TEAM (1. miejsce w K6) z Wrocławia.

Klasyk Radkowski otworzył amatorski sezon szosowego ścigania po górach na Dolnym Śląsku. Przypomnijmy, że już 10 lipca w Jeleniej Górze będzie można zmierzyć się z pierwszym etapem Tour de Pologne Amatorów. Pod koniec lipca (27.07) odbędzie się 9. edycja kultowego Klasyka Kłodzkiego, a na 8 września w Podgórzynie planowany jest maraton Liczyrzepa, którego trasy poprowadzą przez najcięższe podjazdy Kotliny Jeleniogórskiej.


GRETEN
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zapowiedzi
Brak zawartości dla tego panelu