Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 26 Czerwca 2019
PATRON MEDIALNY
statystyka
POWAŻNIE NA KILIMANDŻARO


W minioną niedzielę na wrocławskim "Kilimandżaro" odbyła się III edycja ogólnopolskich zawodów w kolarstwie górskim AZS MTB CUP. Zawodnicy z dolnośląskich klubów i uczelni triumfowali w większości kategorii.

Zeszłoroczna edycja AZS MTB CUP we Wrocławiu pokazała wielki potencjał wzgórza, nazywanego przez miejscowych "Kilimandżaro". Strome podjazdy, trudne technicznie zjazdy, a miejscami wąskie i szybkie single.
Szczególy
Mocna obsada we Wrocławiu

W minioną niedzielę na wrocławskim "Kilimandżaro" odbyła się III edycja ogólnopolskich zawodów w kolarstwie górskim AZS MTB CUP. Zawodnicy z dolnośląskich klubów i uczelni triumfowali w większości kategorii.

Zeszłoroczna edycja AZS MTB CUP we Wrocławiu pokazała wielki potencjał wzgórza, nazywanego przez miejscowych "Kilimandżaro". Strome podjazdy, trudne technicznie zjazdy, a miejscami wąskie i szybkie single. To idealne miejsce do przeprowadzenia zawodów kolarskich w olimpijskiej formule cross-country. Te elementy pozwoliły na wyznaczenie jeszcze ciekawszej pętli, której autorami byli Mateusz Madej i Dariusz Poroś. Dodając do tego pulę nagród o wartości ponad 12 tys. zł zawody stały się nie lada gratką dla czołowych zawodników w kraju - szczególnie dla tych z najliczniejszych kategorii U-23 oraz Elita. W rywalizacji wzięli udział m.in. Wojciech Halejak, Piotr Kurczab, Paweł Urbańczyk, Marcin Kawalec, Mariusz Kozak. Najmocniejszy tego dnia okazał się Piotr Kurczak - reprezentujący barwy KTM Racing Team Złoty Stok. Tuż za nim uplasowali się jego dwaj klubowi koledzy: Marcin Kawalec i Rafał Alchimowicz. W klasyfikacji drużynowej najlepszy okazał się Klub Sportowy AZS Politechniki Wrocławskiej, którego reprezentanci triumfowali również w I rundzie Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej. Wśród pań na najwyższym miejscu podium uplasowała się Marta Turoboś, przed Weroniką Rybarczyk i Moniką Brzeźną. Jednak w stolicy Dolnego Śląska ścigali się nie tylko dorośli kolarze. Od samego rana odbywała się rywalizacja w kategoriach żaków, młodzików, juniorów młodszych juniorów. Byli oni klasyfikowaniu również w XVIII edycji Pucharu Smoka Strachoty. Nie obyło się bez upadków, drobnych otarć czy awarii sprzętu. Mimo wymagającej trasy i upału młodzi adepci kolarstwa nie szczędzili sił by osiągnąć jak najlepszy wynik. Obecny na zawodach Prezes PZKol Wacław Skarul udekorował zwycięzców i pogratulował organizatorom udanej imprezy.
Komentarze
vinner1 dnia 22 maja 2012 15:22
A w ogłoszeniach(zapowiedziach) parafialnych o tym była cisza.smiley
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zapowiedzi
Brak zawartości dla tego panelu