Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 19 Marca 2019
PATRON MEDIALNY
statystyka
KRĘŻEL WYGRAŁ ZE WSPÓLNEGO W LESZNIE

Wrocławianin Grzegorz Krężel (Felt Harfa Harryson) wygrał spinterski finisz 133 kilometrowego wyścigu w Lesznie ze startu wspólnego, wyprzedzając Mirka Fitała (Felt Harfa Harryson) i Mateusza Rybczyńskiego (Rybczyński S.Oliver).

Na pozycjach od 4 do 6 finiszowali zawodnicy Whirlpool AZS Politechnika Wrocławska - K.Fartuszyński, Arkadiusz Tecław, D.Prudnikow - a w czołowej grupie byli jeszcze między innymi: Paweł Szczepkowski, Łukasz Wróbel, Robert Rasała ( Szerszenie Trzebnica) oraz z BGŻ Eska Team Jarosław Fafuła, Tomasz Wołodźko i Jerzy Sikora, który uciekał kilkadziesiąt kilometrów i peleton dopadł go 500 metrów przed kreską !!!

Tuż za czołową 40-ką pojawili się Zdzisław Komisaruk i Wojciech Krauze

W kobietach open druga była Kasia Rzepecka (Whirlpool AZS Politechnika Wroc.) a czwarta w K2 Iwa Stanek

Na dystansie 70 km znakomicie pojechał czwarty open Marek Lechowski i szósty Michał Wojtyło ; druga wśrod kobiet była Olimpa Łabuz (oboje Radiowa Akademia Triatlonu).

Szczególy
Ze startu wspólnego, przy zamkniętych dla ruchu samochodowego drogach wystartowało 700 kolarzy !!!

A jednak można !!!

Peleton czołowy przed rozjazdem na mini liczył blisko 100 kolarzy i pierwsze 70 kilometrów pokonał ze średnia prędkością ponad 41km/h. taka też była średnia prędkość zwycięzcy dystansu 133km.