Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 27 Czerwca 2019
PATRON MEDIALNY
statystyka
SUPERMARATON W LESZNIE
Ponad 500 kolarzy z całej Polski wystartowało 17 maja 2008 w Lesznie na szosowym supermaratonie.
Znakomicie przygotowana i świetnie zabezpieczona trasa nie była szczęśliwa dla trzebnickich Szerszeni, którzy ulegli grupowej kraksie już na 30 kilometrze, gdy jak relacjonuje jeden z uczestników zdarzenia: pewien znajomy ale niezaprzyjaźniony kolarz wyszedł na zmianę i nagle przyhamował a cały peletonik zwinął się w harmonijkę…; Najbardziej poszkodowani Mirek Janiak i Grzegorz Wołoszyn zostali odwiezieni do szpitala z połamanymi obojczykami a rowery… szkoda gadać.
Szerszeniom i ich rowerom Wrocławska Gazeta Kolarska życzy szybkiego powrotu na trasę.
fot. Marek Makałowski
Szczególy
Na najdłuższym 250 kilometrowym dystansie najszybszy był Robert Syc z Leszna a drugie miejsce zajął Jacek Łyczkowski z Międzyborza, który wygrał kategorię M3. Drugi w M5 był Krzysztof Łańcucki a pierwszy w M5 na rowerze MTB Marek Płóciennik z Obornik Śląskich . Czwarty w M2 był Grzegorz Kowal z Wrocławia.
Dystans 175 kilometrów najszybciej pokonała ekipa z Ostrowa Wlkp z Pawłem Stasiakiem i Grzegorzem Bogdajewiczem na czele. Wrocławianin Piotr Szulc był trzeci a Tomasz Wołodźko piąty w kategorii M4. Roman Szczepański wygrał M5 na rowerze MTB a Irena Kosińska wygrała K5 na szosowym.

Warto odnotować również występy naszych na 85 kilometrowej trasie( ten dystans ukończyła większość powypadkowych Szerszeni).
Arkadiusz Kogut 3m w M2, Kamil Ciechomski 1m w M2(mtb), Jan Woś 2m w M5(mtb), Zenon Janiak 3m w M5(mtb), Małgorzata Pawlaczek 2m w K3.


Komentarze
vinner1 dnia 21 maja 2008 15:41
Szerszenie powracac do zdrowia i na szosy a paparuchów gonicsmiley
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zapowiedzi
Brak zawartości dla tego panelu