Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 21 Czerwca 2019
PATRON MEDIALNY
statystyka
NASZYM KIBICUJEMY: HUZAR I BODNAR BROTHERS
Tour de Pologne UCI World Tour to najważniejszy wyścig kolarski w Polsce i jedna z największych imprez sportowych w kraju. Po raz pierwszy od 2007 roku największy polski wyścig kolarski znów pojawi się na dolnośląskich trasach. W przeddzień Touru marszałek Rafał Jurkowlaniec, organizator wyścigu Czesław Lang oraz prezes Polskiego Związku Kolarskiego Wacław Skarul prezentowali etapy prowadzące przez nasze województwo.


Głównymi bohaterami spotkania byli jednak pochodzący z Dolnego Śląska kolarze m.in. Maciej Bodnar, który świetnie zaprezentował się w tegorocznym Giro d`Italia, jego brat Łukasz Bodnar, który pojedzie w tegorocznym TdP w reprezentacji Polski oraz Bartosz Huzarski, który podczas 10. etapu Giro d`Italia 2012 zajął drugie miejsce i przez dłuższy czas utrzymywał się w czołówce klasyfikacji generalnej.
W spotkaniu z dziennikarzami wzięli również udział triumfatorzy Tour de Pologne sprzed lat: Henryk Charucki, który wygrał w 1979 roku oraz Jan Brzeźny, który zwyciężył w 1978 i 1981 roku.

Marszałek Jurkowlaniec życzył powodzenia najlepszym polskim kolarzom, na szczęście wręczył im stroje kolarskie z logo „Dolny Śląsk”.

Szczególy
Przez Dolny Śląsk prowadzić będą dwa pierwsze etapy wyścigu. Rywalizacja rozpocznie się w Karpaczu, a dzień wcześniej ekipy biorące udział w TdP zostaną zaprezentowane kibicom na Rynku w Jeleniej Górze. Na I etapie (10.07), z Karpacza do Jeleniej Góry, znalazł się, szczególnie trudny podjazd na Orlinek, gdzie często decydowały się losy zwycięstwa w całym Tour de Pologne. Trasa drugiego etapu, z Wałbrzycha do Opola (11.07), wiedzie przez Kotlinę Kłodzką, a kolumna wyścigu przejedzie między innymi przez Kłodzko i Złoty Stok. Parę godzin przed startem I etapu odbędzie się wyścig dla amatorów – Tour de Pologne Amatorów 2012. Etap zostanie rozegrany na tej samej trasie, na której ścigać się będą zawodowcy (z Karpacza do Jeleniej Góry).

Samorząd Województwa Dolnośląskiego jest jednym ze sponsorów Tour de Pologne (100 tys. zł) i Tour de Pologne Amatorów (45 tys. zł).

Film ze spotkania na Link
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zapowiedzi
Brak zawartości dla tego panelu