Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 24 Marca 2019
PATRON MEDIALNY
statystyka
HUZAR Z MEDALEM NA KLASYKU KŁODZKIM
Ja już mam medal a Bodi, Goły i Kwiatek jeszcze nie - żartował Bartek Huzarski odbierając medal pamiątkowy za ukończenie 120km trasy tegorocznego Klasyka Kłodzkiego i wraz z częścią uczestników tego wyścigu zasiadł w emocjach do oglądania zmagań naszych kolarzy w olimpijskim Londynie.

Huzar trenuje w Zieleńcu przed sierpniowym Tour de Utah w USA a jego start w Klasyku Kłodzkim wyzwolił ogromną energię w pozostałych zawodnikach. Zwycięzców kategorii M3 i M2 Przemysława Furteka z Bystrzycy i Michała Kolendę (Kurier) z Wrocławia pokonał zaledwie o mniej więcej 5 minut w swoim treningowym starcie.

Z wrocławskich zawodników 8 open był Jacek Wajda, 15-ty Tomasz Zator a 19-ty Mirosław Fitał.

Najlepszą kobietą w na mega(120 km i 1,8 km przewyższenia) była Iwona Stanek zaś dystans giga wygrała (180 km) Małgorzata Pawlaczek(K3) przed Katarzyną Dugiel(K2).

Na tym dystansie najszybszy open był Tomasz Gajowski z Bystrzycy Kłodzkiej (wygrał też M4) przed Piotrem Dudą z Boguszowa Gorce (wygrał M3). Kategorię M2 wygrał wrocławianin Artur Gacek a M5 Andrzej Witkowski z Oleśnicy zaś M6 Krzysztof Łańcucki.
Szczególy
Mini wygrał Kamil Ciechomski (Wrocław) przed Karolem Adamowskim i Pawłem Bierutem Miejsce czwarte i piąte zajęli na tandemie Ludwik Odrzychołek i wicemistrzyni świata i mistrzyni Polski Anna Harkowska

Piąty open na swoim nowym Cipollinim był wrocławianin Tomasz Stalinger. (na zdjęciu)