Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 21 Czerwca 2019
PATRON MEDIALNY
statystyka
Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych 2008
Reprezentujące Politechnikę Wrocławską zawodniczki zdobyły drużynowo drugie miejsce na majowych Mistrzostwach Polski Szkół Wyższych w kolarstwie górskim w Przesiece. Najwyżej sklasyfikowana była Ewelina Ortyl - III miejsce a w drużynie były również Anna Maria Włodarczyk (miejsce IX) oraz Małgorzata Serwadczak.

Mężczyźni z Politechniki Wrocławskiej również drużynowo zdobyli drugie miejsce w składzie D.Poroś, R.Kolaczek, S.Szewczyk.

Relacja Anny Marii Włodarczyk i zdjęcia Eweliny Ortyl w rozszerzeniu Czytaj Więcej.
Szczególy
W dniach 23-25 maja 2008 prawie 60 pań i ponad 200 panów wzięło udział w odbywających się w Przesiece Mistrzostwach Polski Szkół Wyższych w Kolarstwie Górskim. Zostały one rozegrane na 7,5 km bardzo trudnej technicznie pętli ze startem i metą przy OW Kaliniec.
W sobotę przeprowadzona została czasówka, która miała na celu odpowiednie ustawienie zawodniczek i zawodników na starcie do wyścigu głównego, który odbył się w niedzielę. Sił pozbawiał już pierwszy ostry i długi podjazd po łące, a do końca trasy do pokonania pozostało jeszcze kilka wymagających czujności zjazdów i technicznych podjazdów. Od kiedy pamiętam trasy Mistrzostw zawsze były błotne i tym razem tradycji również stało się zadość.
W niedzielę panie wystartowały o godz. 10:00 i do pokonania miały 3 rundy, natomiast panowie wystartowali o 12:30 na 4 pętle. Wśród pań triumfowała przebywająca na stałe na stypendium w Portugalii Magdalena Balana z Politechniki Rzeszowskiej, przed Katarzyną Solus (Wszechnica Świętokrzyska) i reprezentantką Politechniki Wrocławskiej - Eweliną Ortyl. Wyśmienitą formę wśród panów zaprezentował Kryspin Pyrgies (Wszechnica Świętokrzyska) wygrywając w pięknym stylu z 3 minutową przewagą nad Adrianem Brzózką (ATH Bielsko-Biała) i ubiegłorocznym mistrzem Piotrem Sułkiem (Politechnika Opolska). Świetnie podczas tych Mistrzostw zaprezentowała się Politechnika Wrocławska, która zajęła 2 miejsce open oraz w typie politechnik, zarówno w klasyfikacji pań (Ewelina Ortyl -3m, Anna Maria Włodarczyk -9m, Małgorzata Serwadczak -33m) jak i panów (Dariusz Poroś -11m, Krzysztof Kołaczek -21m, Szymon Szewczyk -43m). III miejsce w klasyfikacji uniwersytetów zapewniły sobie panie z Uniwersytetu Wrocławskiego (Michalina Ziółkowska -12m, Magdalena Rząca -37m). Sensacją dnia było wycofanie się z wyścigu znanej zawodniczki krajowej sceny XC - Karoliny Kozeli (Uniwersytet Przyrodniczy Kraków) oraz Mistrzyni Polski SzW z 2007 roku – Ilony Cieślar (Uniwersytet Śląski).
Relacja : Anna Maria Włodarczyk

Pełne wyniki tu AZS PWr JGóra

Poniżej zdjęcia Eweliny Ortyl.Anna Maria Włodarczyk
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zapowiedzi
Brak zawartości dla tego panelu