Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 20 Czerwca 2019
PATRON MEDIALNY
statystyka
GRODOWIECKI PIELGRZYM dla PIOTRA WADECKIEGO


Michał Kolenda (Whirlpool Team) wygrał w swojej kategorii wyścig "Grodowiecki Pielgrzym" w ramach Memoriału J. Grundmanna i J.Wizowskiego w Grodowcu k/Polkowic 8 czerwca.

Do startu zaproszono silną reprezentację VIP-ów - m in. późniejszego zwycięzcę wyścigu Piotra Wadeckiego - trenera kadry i grupy CCC Polsat Polkowice. Zwycięstwo wyraźnie sprawiło Mu przyjemność tym bardziej, że odebrał dużo szczerych gratulacji. A przecież od zakończenia kariery minęło już 10 lat.

W miejscu, gdzie Elicie wyznaczono premię górską, na pierwszym okrążeniu uformowała się trzyosobowa ucieczka, która dojechała do mety w kolejności Piotr Wadecki, Grzegorz Bednarczyk i Michał Kolenda. Pomimo pościgu peleton nie był w stanie ich dogonić.
"Naprawdę wiele się nauczyłem od Wadka podczas tej jazdy - nie odpuszczał, czarował i udawał zmęczonego, a ja dałem się nabrać :)" opowiadał nam zadowolony Michał na mecie.


Do przejechania było 54 km (dwie rundy 27 km) i od startu silne tempo narzuciły VIPY: m.in. Ryszard Szurkowski, Henryk Charucki, Paweł Czopek, Jan Brzeźny, Marek Wrona oraz zawodnicy zajmujący później wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej : Michał Kolenda, Grzegorz Krężel. Zbyszek Fojtar, Grzegorz Bednarczyk.

Wśród kobiet zwyciężyła Joanna Wołodźko (BGŻ ESKA Team).

Wystartowało blisko 100 zawodników (część na któtkim 27 km dystansie), wyścig byl rozegrany ze startu wspólnego, a po południu na tej samej trasie rywalizowała Elita na wyścigu z cyklu BGŻ Proliga.

na zdjęciu: trzyosobowa ucieczka; fot. Julia Wołodźko

więcej zdjęć tu:
Szczególy
ZDJĘCIA JULII WOŁODŹKO z Memoriału Grundmanna i Wizowskiego

TU WYNIKI

Wśród VIPów znaleźli się również Marek Leśniewski, Wacław Skarul, Mirosław Uryga, Zdzisław Komisaruk, Bolesław Bałd, Stanisław Frankowski, Zdzisław Wrona i Mieczysław Karłowicz , którzy wykazali się wysoką formą startową :)

Imprezę prowadził Tomasz Jaroński.

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zapowiedzi
Brak zawartości dla tego panelu