Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 25 Czerwca 2019
PATRON MEDIALNY
statystyka
MAJA WŁOSZCZOWSKA I GRAND PRIX MTB JUŻ DZIŚ W JELENIEJ GÓRZE


28 i 30 czerwca 2013 Jelenia Góra zmieni się w stolicę polskiego kolarstwa. Wszystko za sprawą Grand Prix MTB. To już piąta edycja Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race. Wyścig, po raz trzeci z rzędu, zorganizuje Lang Team.

Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej ma klasę 1, czyli najwyższą, nie licząc Pucharów Świata.


Dziś MTB Sprint - Kryterium Uliczne : uliczkami śródmieścia i wokół budynku ratusza na pętli o długości kilometra.


Jelenia Góra Trophy - Maja Włoszczowska MTB Race to wyścig rozgrywany w kilku kategoriach wiekowych od amatorów po czołówkę światowego kolarstwa górskiego na trasie w okolicach Pałacu Paulinum - to już w niedzielę.

Szczególy
Jelenia Góra stolicą MTB


- W ubiegłym roku kontuzja uniemożliwiła mi start w zawodach. Tym razem zamierzam walczyć o zwycięstwo. Łatwo nie będzie, bo konkurencja będzie bardzo dużo. Na starcie pojawią się nie tylko utytułowane zawodniczki z Polski, ale też czołówka Pucharu Świata: Włoszka - Eva Lechner i Słowenka Tanja Zakelij, czyli moje dwie największe rywalki w ostatnich startach. Zanosi się zatem na prawdziwą batalię – mówi Maja Włoszczowska, wicemistrzyni olimpijska z Pekinu.

- Emocji nie zabraknie też w rywalizacji panów. Pojawią się m.in. moi koledzy z zespołu Giant Pro XC Team: Szwajcar, Fabian GIGER, nr 3 światowego rankingu i mistrz Szwecji Emil Lindgren. Polscy kibice pewnie najbardziej będą wspierać Marka Konwę, wicemistrza świata do lat 23 w kolarstwie górskim. Zapowiada się piękny wyścig. Trasa będzie bardzo podobna do tej sprzed roku. Trudna technicznie i bardzo widowiskowa. Czekają nas ciężkie podjazdy i kręte zjazdy. Cieszę się ze tym razem ją przejadę - dodaje Maja Włoszczowska.

Główne zawody w formacie olimpijskim XC, poprzedzi w piątek wieczorne ściganie, w niezwykle emocjonującej formule XCE. Na jeleniogórskim rynku zostaną przeprowadzone sprinty, po niebywale widowiskowej trasie, z przejazdem przez ratusz miasta. Wszystko na wyciągniecie ręki kibiców, którzy będą mogli z bliska zobaczyć rywalizację na ogromnych prędkościach. Najpierw zostaną rozegrane eliminacje, każdy z zawodników pojedzie jedną rundę na czas. Później czwórkami będą rywalizować o wejście do ścisłego finału.

- Sprinty to bardzo widowiskowa konkurencja, ciekawa dla kibiców. Warto dodać, że to nowość w MTB a my staramy się być otwarci na wszelkie nowości, uatrakcyjniające zawody. Ta impreza odbywa się w centrum miasta, gromadzi bardzo dużo osób i jest niebywale emocjonująca. Kolarze przejeżdżają przez ratusz, zjeżdżają po schodach - dzieje się naprawdę dużo - mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

Wszystkich kibiców kolarstwa zapraszamy 28 czerwca , do Jeleniej Góry na Plac Ratuszowy. 30 czerwca rywalizacja kolarzy górskich przeniesie się w okolice Pałacu Paulinum.Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zapowiedzi
Brak zawartości dla tego panelu