Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 22 Lipca 2019
PATRON MEDIALNY
statystyka
KŁODZKI KLASYCZNIE W ZIELEŃCU

W imieniu zawodników startujących 27 lipca w Klasyku Kłodzkim chciałem podziękować mieszkańcowi Poręby, który w połowie podjazdu polewał nas z dużego kubka zimną woda prosto ze studni. To najlepsza woda z dostępnych w naszym kraju.
Wielka szkoda, że w 40 - stopniowym upale na szczycie 2,5 kilometrowej ściany po wodzie zostawało tylko wspomnienie. Ale doświadczeni organizatorzy wiedzieli, że tam konieczny jest bufet i .... był :)

Klasyk Kłodzki to na pewno jeden z lepiej zorganizowanych maratonów kolarskich w Polsce. Dziesięcioletnie doświadczenie organizacyjne procentuje z roku na rok poprawą oznaczeń trasy i zabezpieczeniem. Mamy nadzieję, że niepotwierdzone pozostaną informacje, że organizatorzy "mają już dość" i kolejna 11 przyszłoroczna edycja stoi pod znakiem zapytania.

Tym razem w Klasyku Klodzkim wystartowało blisko 400 kolarzy na 3 dystansach. Najwięcej osób ścigało się na 113 kilometrowym mega. Zwyciężył wrocławianin Paweł Ziober z czasem zaledwie kilka minut gorszym od zeszłorocznego triumfatora - Bartka Huzarskiego. Drugi był Grzegorz Strychar (Geopont) a trzeci Wojciech Kokosiński (Interkol Ostrów Wlkp), który zepchnął z podium i odebrał zwycięstwo w M4 Jerzemu Sikorze (Whirlpool). Artur Gacek wygrał M2 (6 open) a Ryszard Rawski M6 (8 open). W pierwszej dwudziestce zmieścili się jeszcze wrocławianie Damian Karlik, Robert Rasała i Mirek Fitał. W kobietach open wygrała Katarzyna Dugiel (Bodyicoach Cycling Team) przed Monika Strychar i Małgosią Pawlaczek

Dystans mini 67 km wygrał Karol Adamowski(Whirlpool) przed Szczepanem Paszkiem(Bolesławiec) i kolejnym wrocławianinem Tomaszem Stalingerem.

Piąta open była zwana przez niektórych uczestników "naszą małą Anią" wielokrotna medalistka imprez rangi krajowej i międzynarodowej Anna Harkowska. Siedem minut po niej wjechał na metę zwycięzca M4 Zbigniew Fojtar. Druga wśród kobiet była Katarzyna Kościów (Cyklofan Opole) a trzecia Joanna Wołodźko (BGŻ Eska Team).
Szczególy
Remigiusz Ornowski z Gdańska wygrał rywalizację na dystansie giga wśród mężczyzn a Joanna Liczner wśród kobiet. Była też jedyna kobietą która w tym upale ukończyło morderczy dystans 178 km.
Link do wyników:Link
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zapowiedzi
Brak zawartości dla tego panelu