Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 22 Lipca 2019
PATRON MEDIALNY
statystyka
NA OKRAJ PO RAZ PIĘTNASTY

Tym razem żadnemu z zawodników nie udało się zejść poniżej 30 minut. Kultowy wjazd z Kowar na Przełęcz Okraj - nieco ponad 13 km jednej z najbardziej znanych w Polsce górskich czasówek odbył się po raz 15 -ty tradycyjnie 15 sierpnia. W zmaganiach uczestniczyło blisko 200 kolarzy głównie na rowerach szosowych ale niektórzy również na coraz popularniejszej trasie mtb ( Paweł Ziober wystartował najpierw na szosie a później na "góralu").

Trasa jest bardzo wymagająca, jest to bardzo długi podjazd, składający się w rzeczywistości z dwóch przełęczy, bo po 7km mija się skrzyżowanie na którym jest Przeł. Kowarska, później kilometry są jeszcze bardziej strome i tak aż do mety po stronie czeskiej w miejscowości Mala Upa.
Droga nie osiąga jakiś niewiarygodnych nachyleń, pojawiają się odcinki do 10% a średnie nachylenie trasy to ok 5%
- tak trasę czasówki opisuje Bartosz Zając (Astrontech Cycling Team).

Wygrał Sławomir Chrzanowski z Dzierżoniowa przed Pawłem Pacem z Brzegu i szykującym się do Mistrzostw Świata w St.Johann Tomaszem Stalingerem z Wrocławia .

Wśród kobiet Paulina Bielińska przed Joanną Nadborską i Joanną Wołodźko

DRUGA CZĘŚĆ ZDJĘĆ Z WJAZDU NA OKRAJ poniżej
Szczególy
DRUGA CZĘŚĆ ZDJĘĆ Z WJAZDU NA OKRAJ
Kategorię czterdziestolatków wygrał piąty open Paweł Bober z Poznania. Siódmy open był Karol Adamowski Pierwsze miejsce w trzydziestolatkach przegrał o zaledwie 2 sekundy Paweł Ziober(11 open) ale o półtowej sekundy wyprzedził Wojciecha Kokosińskiego Ryszard Rawski wygrał swoją kategorię (36 open) i był szybszy o 8 sekund od Jacka Łuczkiewicza z Wilkszyna. Obaj Heniowie Tokarscy uzyskali czas poniżej 38 minut i o niewiele objechali Grzegorza Fajkowskiego.
Na Okraj wjechali jeszcze między innymi wrocławianie: Rafał Jurkowlaniec, Tomasz Wołodźko, Andrzej Frodyma, Godzisław Wieczorkowski, Edward Kuczmarz, Wielisław Szymański, Jarosław Dominiak, Wiesław Bielaczyc, Jan Kapuścik
Link do wyników:Link
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zapowiedzi
Brak zawartości dla tego panelu