Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 26 Marca 2019
PATRON MEDIALNY
statystyka
NA OKRAJ PO RAZ PIĘTNASTY

Tym razem żadnemu z zawodników nie udało się zejść poniżej 30 minut. Kultowy wjazd z Kowar na Przełęcz Okraj - nieco ponad 13 km jednej z najbardziej znanych w Polsce górskich czasówek odbył się po raz 15 -ty tradycyjnie 15 sierpnia. W zmaganiach uczestniczyło blisko 200 kolarzy głównie na rowerach szosowych ale niektórzy również na coraz popularniejszej trasie mtb ( Paweł Ziober wystartował najpierw na szosie a później na "góralu").

Trasa jest bardzo wymagająca, jest to bardzo długi podjazd, składający się w rzeczywistości z dwóch przełęczy, bo po 7km mija się skrzyżowanie na którym jest Przeł. Kowarska, później kilometry są jeszcze bardziej strome i tak aż do mety po stronie czeskiej w miejscowości Mala Upa.
Droga nie osiąga jakiś niewiarygodnych nachyleń, pojawiają się odcinki do 10% a średnie nachylenie trasy to ok 5%
- tak trasę czasówki opisuje Bartosz Zając (Astrontech Cycling Team).

Wygrał Sławomir Chrzanowski z Dzierżoniowa przed Pawłem Pacem z Brzegu i szykującym się do Mistrzostw Świata w St.Johann Tomaszem Stalingerem z Wrocławia .

Wśród kobiet Paulina Bielińska przed Joanną Nadborską i Joanną Wołodźko

DRUGA CZĘŚĆ ZDJĘĆ Z WJAZDU NA OKRAJ poniżej
Szczególy
DRUGA CZĘŚĆ ZDJĘĆ Z WJAZDU NA OKRAJ
Kategorię czterdziestolatków wygrał piąty open Paweł Bober z Poznania. Siódmy open był Karol Adamowski Pierwsze miejsce w trzydziestolatkach przegrał o zaledwie 2 sekundy Paweł Ziober(11 open) ale o półtowej sekundy wyprzedził Wojciecha Kokosińskiego Ryszard Rawski wygrał swoją kategorię (36 open) i był szybszy o 8 sekund od Jacka Łuczkiewicza z Wilkszyna. Obaj Heniowie Tokarscy uzyskali czas poniżej 38 minut i o niewiele objechali Grzegorza Fajkowskiego.
Na Okraj wjechali jeszcze między innymi wrocławianie: Rafał Jurkowlaniec, Tomasz Wołodźko, Andrzej Frodyma, Godzisław Wieczorkowski, Edward Kuczmarz, Wielisław Szymański, Jarosław Dominiak, Wiesław Bielaczyc, Jan Kapuścik