Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 26 Marca 2019
PATRON MEDIALNY
statystyka
Mistrzowskie pary i drużyny z Dolnego Śląska

Na rozgrywanych w Grudziądzu Mistrzostwach Polski w Jeździe Parami na Czas znakomicie wypadli zawodnicy z Dolnego Śląska.

W elicie kobiet złoto wywalczyły siostry Brzeźne z Sobótki - Monika i Paulina Brzeźna-Bentkowska - reprezentujące w tym roku klub Pacyfik Toruń.
Brązowy medal zdobyły zawodniczki LKS Atom Boxmet Dzierżoniów, Natalia Mielnik i Karolina Garczyńska

Ich klubowe koleżanki, Paulina Guz i Paulina Cywińska uplasowały się tuż za podium, na czwartej pozycji.

Łukasz Bodnar wywalczył srebrny medal Pawłem Brylowskim.

W kategorii orlik drugie miejsce i tytuły wicemistrzów Polski zdobyli zawodnicy TC Chrobry Lasocki Głogów, Konrad Tomasiak i Bartosz Zając.

W kategorii juniorek drugie i czwarte miejsce przypadło w udziale zawodniczkom LKKS Górnik Wałbrzych. Srebro wywalczyły Karolina Wolska i Karolina Piotrowska, a czwarte miejsce zdobyły Katarzyna Pawłowska i Monika Lasota.

Mamy też medale w jeździe drużynowej na czas.

Szczególy

Na rampie startowej stanęły tylko 3 grupy elity kobiet (30 km). Wygrał TKK Pacific Toruń - Monika Brzeźna, Paulina Brzeźna-Bentkowska, Katarzyna Wilkos, Natalia Frączek.

Tytuł drużynowych wicemistrzyń Polski wywalczyła grupa Atom Boxmet Dzierżoniów - Paulina Guz, Paulina Cywińska, Natalia Mielnik, Karolina Garczyńska. Na najniższym stopniu podium stanęły zawodniczki ALKS Stal Grudziądz - Aleksandra Kardas, Karolina Karasiewicz i Agata Balcerek.

KS Pogoń Mostostal Puławy, w składzie Paweł Kister, Arkadiusz Owsian, Wojciech Wręga i Michał Czerkies, wygrał drużynówkę w kategorii U23 (40km). Wykręcili oni o 3 sekundy lepszy czas od kolarzy TKK Pacific Toruń - Wojciech Franczak, Dominik Oborski, Paweł Piotrowicz, Bartosz Warchoł.

Trzecie miejsce zajęli zawodnicy TC "Chrobry" Lasocki Głogów - Norbert Krakowiak, Jakub Pytka, Konrad Tomasiak, Bartosz Zając.

Elita mężczyzn rywalizowała na dystansie 40 kilometrów. Zwycięska ekipa, BDC MarcPol jechała w składzie Robert Radosz, Piotr Kirpsza, Paweł Bernas i Kamil Gradek. Pokonali oni Bank BGŻ - Adam Stachowiak, Błażej Janiaczyk, Łukasz Bodnar i Paweł Brylowski, o 2,93 sekundy.

Brązowe medale zawisły na szyjach Mateusza Taciaka, Marka Rutkiewicza, Jarosława Marycza i Tomasza Kiendysia z CCC Polsat Polkowice.