Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 27 Czerwca 2019
PATRON MEDIALNY
statystyka
W MAJU WYŚCIG WE WROCŁAWIU - Eliminator – „jeden z dziesięciu”
NAJPIERW WYŚCIG ELITY

13 maja na trasie z Polkowic do Wrocławia rozegrany zostanie I etap wyścigu Grupy Wyszehradzkiej - Visegrad 4 Bicycle Race. Kolarze 22 ekip wystartują z polkowickiego rynku, a metę zaplanowano na wrocławskim Stadionie Miejskim. Wyścigowi głównemu przez cały dzień towarzyszyć będą imprezy kolarskie dla amatorów.

Peleton kolarski dotrze na stadion dopiero około 19, ale już od rana będzie można brać udział w zajęciach sportowych. – Idea jest taka, żeby tego dnia na Stadion Miejski we Wrocławiu przyszło jak najwięcej miłośników kolarstwa, ale i wszelkiej aktywności sportowej – mówi Artur Chodor – dyrektor wyścigu. Już od samego rana na Alei Śląskiej, która tego dnia będzie w całości zamknięta ścigać się będą amatorzy.

A WE WROCŁAWIU AMATORZY

Jako pierwsi wystartują uczniowie szkół podstawowych, później rywalizować będą gimnazjaliści i przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych, a od godziny 14 dorośli. –
Rywalizacja odbywać się będzie na dość nietypowych zasadach, bo w formie tzw. eliminatora „jeden z dziesięciu”. Na mierzącej 2600 m pętli ścigać się będą 10-osobowe grupy. Do dalszej rywalizacji przechodzić będą zwycięzcy poszczególnych grup – tłumaczy zasady wyścigu dla amatorów Artur Chodor. Chociaż zawody będą rozgrywane na szosie mogą w nich wziąć udział także posiadacze rowerów MTB, organizatorzy przewidzieli dla nich specjalną kategorię. Chętni swój udział zgłaszać będą mogli już od przyszłego tygodnia.

Wszelkie niezbędne informacje znaleźć można na stronie www.mtbobiszow.pl.
Organizatorem całej imprezy 13 maja są: MTB Obiszów Team oraz Polski Związek Kolarski.


Szczególy
Kolejne wyzwanie na kolarzy-amatorów czeka podczas Memoriału Grundmanna i Wizowskiego w Grodowcu – 21 czerwca. – Warto podkreślić, że w naszych wyścigach amatorzy będą mieli możliwość ścigania się na zamkniętych, w pełni zabezpieczonych trasach, na które później wyjadą zawodowcy. Już dziś zapowiadamy dobrą zabawę i zapraszamy wszystkich do udziału – dodaje Chodor.Amatorzy, podobnie jak w roku poprzednim ścigać się będą pierwszego dnia Memoriały Grundmana i Wizowskiego

Regulamin wyścigu – eliminator „jeden z dziesięciu”

KONTAKT:
Artur Chodor – Dyrektor Wyścigu
Tel. 661-690-666
organizator@mtbobiszow.pl
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zapowiedzi
Brak zawartości dla tego panelu