Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 25 Czerwca 2019
PATRON MEDIALNY
statystyka
UŻĄDLENI !!! KTO WYGRAŁ ŻĄDŁO SZERSZENIA ?


NASZE ZDJĘCIA

Zbigniew Gucwa, 28 letni kolarz z ogromnym doświadczeniem w zawodowym peletonie (kilka lat ścigania we Francji a ostatni sezon 2013 rozpoczęty w Wibatach Ziemia Brzeska) przejechał najszybciej dystans mega ósmej edycji trzebnickiego Żądła Szerszenia. W rozegranych 26 kwietnia setnych zawodach cyklu Supermaratony wystartowało blisko 800 kolarzy.

Zaledwie 4 minuty do niedawnego zawodowca stracili współpracujący zgodnie przez 150 kilometrów zawodnicy kategorii M40 Robert Rasała (jeden z czołowych wrocławskich kolarzy amatorów) i Grzegorz Krężel (na przełomie lat 80-tych i 90 tych jeden z najlepszych kolarzy wrocławskiego Dolmelu, uczestnik Tour de Pologne). Kategorię M50 wygrał jadący z nimi przez wiele kilometrów również utytułowany kolarz Dolmelu Janusz Bieniek z Oleśnicy a drugi był - po upadku - Zbigniew Strzałkowski (Oborniki Śląskie)

Pudło kobiet wyglądało tak: Joanna Liczner, Katarzyna Orłowska i Natalia Potrzebowska.

Znakomite zawody pojechał także czwarty open Krzysztof Kubik, który do 14% podjazdu w Skotnikach utrzymywał się na kole Gucwy a nawet podejmował współpracę z pomocą trzeciego w M2 Rafała Olesia.

W trzydziestolatkach wygrał Grzegorz Strychar przed Adamem Galmanem.
Krzysztof Łańcucki wygrał tradycyjnie M6 a w rywalizacji kobiet zjawiskowo wystąpiła 47 open Joanna Liczner.
Dystans mini zdominowało tratlonowe małżeństwo Michał Wojtyło poprowadził trzyosobową grupkę z 50 latkami Tadeuszem Brychcym i Piotrem Napierałą. a wśród kobiet bezkonkurencyjna była Olimpia Wojtyło. Drugie miejsce zajęła Aneta Czekin a trzecie Marzena Urbaniak


Rywalizację drużynową na dyst 65 km wygrał Fiołka Trans Magenta (Fiołka, Ostrysz, Maj, Jegier, Pac, Stajszczyk), drugie miejsce Harfa (Charucki, Brzeźny, Faltyn, Szulc, Rawski, Łuczkiewicz) , trzecie miejsce Sport Planeta/PRO Share Cycling (Iza Dominiak, Anna Rozdolska, Karłowicz, Mikulski, Nowakowski)

Byli zawodowcy w amatorskim peletonie - krótki komentarz: Udział niedawnych jeszcze zawodowych kolarzy w amatorskich wyścigach wzbudza emocje na internetowych forach i w powyścigowych dyskusjach. Moim zdaniem to dziwne. Każdy wyścig ma regulamin , który reguluje sporne kwestie. W regulaminie jest zazwyczaj punkt o możliwości i zasadach składania protestów i zażaleń. Warto czytać regulaminy zawodów w których starujemy...
Dobrze jest również zapoznać się z lista startową przed wyścigiem, aby lektura późniejszych wyników nie była dla nas zaskoczeniem....
W amatorskich zawodach startują obok siebie totalni amatorzy, zawodnicy różnych dyscyplin, byli zawodnicy różnych dyscyplin, a także byli zawodowi kolarze, którzy kariery kończyli rok, dwa, pięć dziesięć lub kilkadziesiąt lat temu.
Dla mnie najpiękniejsze i najprostsze jest to ,że wygrywa ten, który najszybciej przejedzie trasę wyścigu. Chwała zwycięzcom i zwyciężonym !
Pzdr Tomek Wołodźko

Szczególy
TU WYNIKI

ZDJĘCIA KASI ROKOSZZDJĘCIA ELI CIROCKIEJ
Komentarze
greten dnia 27 kwietnia 2014 22:07
A pudło kobiet wyglądało tak: Joanna Liczner, Katarzyna Orłowska i Natalia Potrzebowska.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zapowiedzi
Brak zawartości dla tego panelu