Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 21 Marca 2019
PATRON MEDIALNY
statystyka
SREBRNOGÓRSKI
Bartek Zając( Astrontech Cycling Team) wygrał 21 czerwca dystans mini maratonu Szosowego w Srebrnej Górze. Drugie miejsce zajął Paweł Oborski( Intersport Opole) a trzecie Jakub Sałata( Atom Dzierżoniów). Tuż za podium uplasował się Piotr Zając
Tegoroczna edycja odbywała się na zmienionej trasie. Do wyboru był dystans MINI – 45km oraz MEGA – 90km. Pętla po której ścigali się zawodnicy miała ponad 700m przewyższenia i zawierała w sobie 3 podjazdy: na Przełęcz Srebrną, do mety (w połowie Przeł. Srebrnej) oraz Przełęcz Woliborską. Trasa faworyzowała kolarzy dosyć wszechstronnych, ponieważ poza poradzeniem sobie z jazdą w górach, trzeba było wykazać się znakomitą szybką jazdą na płaskim terenie, który był obecny w drugiej części trasy - czytamy na stronie ACT.
Na mega zwyciężył Gracjan Krzemiński(MAXXIS WĄS-SPORT UKS CENTRUM NOWA RUDA) przed Grzegorzem Strycharem i Zbigniewem Soboniem(BGŻ Eska Team). Czwarty był Wojciech Kokosiński (Interkol Ostrów Wlkp), który wyprzedzil wrocławian Pawła Ziobera i Ryszarda Rawskiego