Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 26 Czerwca 2019
PATRON MEDIALNY
statystyka
Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska XCC i XCO


20 i 21 września najlepsi zawodnicy MTB pojawią się w Jeleniej Górze.

W tych dniach w ramach Lang Team Grand Prix MTB 2014 zostaną rozegrane zawody Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska XCC i XCO.Dwa tygodnie po mistrzostwach świata w kolarstwie górskim gwiazdy MTB zawitają do Jeleniej Góry. Na sobotę zaplanowano wyścig XCC – short race na krótkiej rundzie w okolicy Pałacu Paulinum. To bardzo widowiskowy wyścig. Na tak krótkim dystansie trudno oderwać się od rywali i od samego początku zawodnicy muszą walczyć o pozycję – mówi Maja Włoszczowska. Poza tym prawie cała runda jest widoczna dla kibiców, którzy mogą z bliska obserwować zmagania najlepszych zawodników. Wyścigi kobiet rozpoczną się o godzinie 16, mężczyźni będą rywalizować pół godziny później.

Niedziela to z kolei XCO czyli wyścig w formule olimpijskiej cross country na trudniej technicznie rundzie o długości około 4,5 kilometra. Na starcie pojawią się znakomici zawodnicy. Swój udział zapowiedziała Jolanda Neff, 21-letnia Szwajcarka, która w tym roku wygrała klasyfikację generalną Pucharu Świata. W tej chwili to chyba najjaśniej świecąca gwiazda kolarstwa MTB. Będą także inne znakomite zawodniczki, jak choćby zwyciężczyni sprzed roku Włoszka Eva Lechner – dodaje Włoszczowska.
Szczególy
Wśród mężczyzn swój udział potwierdzili już Holender Michiel van der Heijden – brązowy medalista mistrzostw świata z ubiegłego roku oraz Emil Lindgren – mistrz Szwecji, dziesiąty kolarz rankingu UCI, jeden z najlepiej technicznie jeżdżących zawodników na świecie. Pierwsze niedzielne wyścigi rozpoczną się już o 9:30, kiedy na starcie pojawią się młodzicy. Wyścig elity kobiet odbędzie się o 12:30, a dwie godziny później wystartuje elita mężczyzn.

Kolarski weekend w Jeleniej Górze zapowiada się pasjonująco, także ze względu na imprezy towarzyszące głównym zawodom. To między innymi Kids Adventure – rowerowy tor przeszkód dla dzieci i młodzieży w wieku 3-12 lat (sobota, 12:30), a także XCC short race amatorów – zawody open rozgrywane systemem australijskim na okrążeniu 1 km (niedziela, 13:30).

W niedzielę będzie można wziąć udział w zabawie „Szlakiem Mai”, a także w akcji „Dosiądź GIANT’a”. Na wszystkich czekają też konkursy i loterie z atrakcyjnymi nagrodami.

Serdecznie zapraszamy kibiców kolarstwa w okolice Placu Paulinum.

W tym roku kolarzy wspierać będzie Sponsor Główny zawodów – TAURON Polska Energia.


STRONA IMPREZYKomentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zapowiedzi
Brak zawartości dla tego panelu