Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 17 Stycznia 2019
PATRON MEDIALNY
statystyka
MISTRZOWSCY SZAFRANIEC I BATEK
Anna Szafraniec i Dariusz Batek (Halls Team Warszawa) zostali w niedzielę 13 lipca w Książu koło Wałbrzycha mistrzami Polski 2008 w maratonie MTB. Szafraniec obroniła tytuł zdobyty przed rokiem, a Batek zdetronizował Marka Galińskiego (JBG2-APC Presmet Team).

Ewelina Ortyl z Wrocławia została wicemistrzynią Polski w kategorii amatorskiej. Wrocławianin Rafał Hebisz przegrał tylko z Darkiem Batkiem i jest wicemistrzem Polski 2008.

Joanna Wołodźko (Eska Ritchey Team) wygrała puchar za I miejsce w K3 w tegorocznych Mistrzostwach Polski.

W Maratonie Wałbrzych (dystans mega) w swoich kategoriach zwyciężyli Paulina Hebisz i Antoni Bańdura (Eska Ritchey Team) tuż przd Jackiem Domowiczem (Cyklosport Bolesławiec). Ireneusz Korfini (Harfa-Harryson Felt) był 2 w M3
Szczególy
Galiński oprócz Andrzeja Kaisera (DHL-Author) i oczywiście Batka był jednym z najpoważniejszych faworytów do zwycięstwa na trasie wokół Zamku Książ. Praktycznie przez cały czas wraz z Darkiem Batkiem kontrolowali wyścig jadąc na czele stawki. Kaiser niestety odpadł już na samym początku. - Złapałem "gumę" na samym początku wyścigu - powiedział Kaiser. - Niestety stało się to w takim miejscu, że kolarze jechali wtedy około 40 km/h więc zanim naprawiłem defekt to nie miałem szans na dościgniecie czołówki.

Kolejnym pechowcem okazał się zeszłoroczny mistrz i tegoroczny olimpijczyk na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie - Marek Galiński. - Jadąc w czołówce wraz z Batkiem na około 20 km do mety przebił oponę. Pusty nabój i problemy ze zmianą opony wykluczyły go z walki o medale - powiedział Michał Krawczyk, dyrektor sportowy grupy JBG2-APC Presmet Team, w której ściga się Galiński. "Diabłowi" pomógł dopiero Mariusz Kowal (Team Kolarz Polanica), który dał Galińskiemu saszetkę z dętką i pompką. Kowal zajął ostatecznie 6. miejsce, piąty był Bogdan Czarnota (MTB Silesia). Dla Mariusza Kowala gratulacje za walkę fair play!

Linię mety samotnie minął Dariusz Batek i został mistrzem Polski na rok 2008. - Nie przygotowywałem się jakoś specjalnie na te mistrzostwa i przyjechaliśmy tu z marszu. Koncentrujemy się na mistrzostwach Polski MTB (cross-country - przyp. red.), które za dwa tygodnie odbędą się w Kielcach - powiedział na mecie Dariusz Batek.

Drugie miejsce, wicemistrzostwo Polski i srebrny dość niespodziewanie wywalczył Rafał Hebisz (MTB-Silesia Rybnik). Trzecie miejsce i brązowy medal zdobył Paweł Wiendlocha (DHL-Author).

Mistrzem Polski amatorów został czwarty w kategorii open - Paweł Urbańczyk (Twomark Cannondale). Jest to jego drugi z rzędu tytuł amatorskiego Mistrza Polski. Mistrzynią Polski Amatorów 2008 została Agnieszka Gulczyńska.

Wśród kobiet mistrzynią kraju, drugi raz z rzędu została Anna Szafraniec (Halls Team Warszawa). Zawodnicza teamu Andrzeja Piątka samotnie minęła linię mety z wielominutową przewagą nad drugą Magdaleną Balaną (ciclovias.com/somafre), która zdobyła srebrny medal. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyła Dorota Warczyk (Start Tomaszów Mazowiecki).

Źródło: "pzkol.pl"