Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 22 Lipca 2019
PATRON MEDIALNY
statystyka
MISTRZOWSCY SZAFRANIEC I BATEK
Anna Szafraniec i Dariusz Batek (Halls Team Warszawa) zostali w niedzielę 13 lipca w Książu koło Wałbrzycha mistrzami Polski 2008 w maratonie MTB. Szafraniec obroniła tytuł zdobyty przed rokiem, a Batek zdetronizował Marka Galińskiego (JBG2-APC Presmet Team).

Ewelina Ortyl z Wrocławia została wicemistrzynią Polski w kategorii amatorskiej. Wrocławianin Rafał Hebisz przegrał tylko z Darkiem Batkiem i jest wicemistrzem Polski 2008.

Joanna Wołodźko (Eska Ritchey Team) wygrała puchar za I miejsce w K3 w tegorocznych Mistrzostwach Polski.

W Maratonie Wałbrzych (dystans mega) w swoich kategoriach zwyciężyli Paulina Hebisz i Antoni Bańdura (Eska Ritchey Team) tuż przd Jackiem Domowiczem (Cyklosport Bolesławiec). Ireneusz Korfini (Harfa-Harryson Felt) był 2 w M3
Szczególy
Galiński oprócz Andrzeja Kaisera (DHL-Author) i oczywiście Batka był jednym z najpoważniejszych faworytów do zwycięstwa na trasie wokół Zamku Książ. Praktycznie przez cały czas wraz z Darkiem Batkiem kontrolowali wyścig jadąc na czele stawki. Kaiser niestety odpadł już na samym początku. - Złapałem "gumę" na samym początku wyścigu - powiedział Kaiser. - Niestety stało się to w takim miejscu, że kolarze jechali wtedy około 40 km/h więc zanim naprawiłem defekt to nie miałem szans na dościgniecie czołówki.

Kolejnym pechowcem okazał się zeszłoroczny mistrz i tegoroczny olimpijczyk na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie - Marek Galiński. - Jadąc w czołówce wraz z Batkiem na około 20 km do mety przebił oponę. Pusty nabój i problemy ze zmianą opony wykluczyły go z walki o medale - powiedział Michał Krawczyk, dyrektor sportowy grupy JBG2-APC Presmet Team, w której ściga się Galiński. "Diabłowi" pomógł dopiero Mariusz Kowal (Team Kolarz Polanica), który dał Galińskiemu saszetkę z dętką i pompką. Kowal zajął ostatecznie 6. miejsce, piąty był Bogdan Czarnota (MTB Silesia). Dla Mariusza Kowala gratulacje za walkę fair play!

Linię mety samotnie minął Dariusz Batek i został mistrzem Polski na rok 2008. - Nie przygotowywałem się jakoś specjalnie na te mistrzostwa i przyjechaliśmy tu z marszu. Koncentrujemy się na mistrzostwach Polski MTB (cross-country - przyp. red.), które za dwa tygodnie odbędą się w Kielcach - powiedział na mecie Dariusz Batek.

Drugie miejsce, wicemistrzostwo Polski i srebrny dość niespodziewanie wywalczył Rafał Hebisz (MTB-Silesia Rybnik). Trzecie miejsce i brązowy medal zdobył Paweł Wiendlocha (DHL-Author).

Mistrzem Polski amatorów został czwarty w kategorii open - Paweł Urbańczyk (Twomark Cannondale). Jest to jego drugi z rzędu tytuł amatorskiego Mistrza Polski. Mistrzynią Polski Amatorów 2008 została Agnieszka Gulczyńska.

Wśród kobiet mistrzynią kraju, drugi raz z rzędu została Anna Szafraniec (Halls Team Warszawa). Zawodnicza teamu Andrzeja Piątka samotnie minęła linię mety z wielominutową przewagą nad drugą Magdaleną Balaną (ciclovias.com/somafre), która zdobyła srebrny medal. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyła Dorota Warczyk (Start Tomaszów Mazowiecki).

Źródło: "pzkol.pl"
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zapowiedzi
Brak zawartości dla tego panelu