Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 26 Czerwca 2019
PATRON MEDIALNY
statystyka
REKORD UCZESTNIKÓW BIKE MARATON WE WROCŁAWIU


2027 osób wystartowało 16 kwietnia w I edycji Bike Maratonu 2016 w podwroclawskiej Miękini, co jest frekwencyjnym rekordem Polski: jeszcze nigdy żadna impreza MTB w kraju nie ściągnęła tylu zawodników !!!
Znakomite zawody pojechał wrocławianin Grzegorz Strychar (MITSUBISHI MATERIALS MTB TEAM), który był 12 open i zwyciężył w kategorii M3 na najdłuższym dystansie. Czternaste miejsce i najlepsze w M2 zajął Piotr Berdzik (IM-MOTION KROSS TEAM)

Startujący w sobotę kolarze mieli do wyboru trzy dystanse, a dodatkowa klasyfikacja związana była z I rundą Pucharu Polski w maratonach MTB.


Zwycięzcą na dystansie GIGA został Mariusz Michałek, przed Mariuszem Kozakiem i Adrianem Brzózką (wszyscy JBG-2). W elicie Pań na tym dystansie zwyciężyła Magdalena Sadłecka (Eurobike Kaczmarek Electric Team) przed Michaliną Ziółkowską (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team). Trzecie miejsce zajęła Karolina Cierluk (Mitutoyo AZS Wratislavia).

Na dystansie MEGA wygrywa Piotr Kurczab (SGR Specialized), drugi jest Marcin Kawalec (IM - Motion Kross Team), a trzeci Mateusz Zoń (Taurus Kreidler MTB Team).
Rywalizację kobiet na mega zdominowały zawodniczki MITSUBISHI MATERIALS MTB TEAM: pierwsza była Joanna Ignasiak a druga Monika Strychar, która wygrała również K3. W kategorii K4 zwyciężyła Jolanta Bojarska (MTB Votum Orbea Team) przed Elwirą Kuziel (Julia Świat Kryształu) i Joanną Wołodźko (Eska Team)

Pierwsza trójka dystansu MINI to: 1. Mateusz Mucha (72D Windsport/ Scott), 2. Paweł Garczyk (Oborniki Śląskie Racing Team), 3. Rafał Iwan (Bikestacja.pl/ KCNC). Wrocławianin Grzegorz Fajkowski zwyciężył tu w kat M6.

Pierwsza trójka kobiet na mini to: Anita Kaputa (KKW SUPERIOR WAŁBRZYCH), Hanna Fijałkowska(MITUTOYO WAK SPORT-PROFIT WROCŁAW) i Patrycja Wichary (BIKE ATELIER TEAM). Dorota Wizner ( GVT) wygrała K4 przed Anetą Adamek (Lechia Piechowice) a Anna Michalak Warżała (PM Rider) była trzecia w K3.Szczególy
Zawodnicy, kibice i organizatorzy ściskali kciuki przede wszystkim za pogodę i zastanawiali się kiedy spadnie zapowiadany deszcz. Padać zaczęło dopiero przed 14:00 i wszyscy, którzy jeszcze pozostawali wtedy na trasie zyskali dodatkowego przeciwnika - nową dostawę wody do błota, które po poprzednich opadach uparcie zalegało na leśnych i polnych ścieżkach. Mimo stosunkowo płaskiej trasy, wyścig był przez to wymagający i dał się kolarzom we znaki, a ciśnieniowe myjki były najbardziej obleganym miejscem za linią mety. Pogoda nie dawała za wygraną i utrudniała życie aż do ostatniej dekoracji. Zawody rozpoczęły się od chwili ciszy dla upamiętnienia dwóch kolarzy, którzy zginęli w wypadku samochodowym pod Miękinią tydzień przed wyścigiem. Obaj planowali start w sobotniej imprezie. Bike Maraton wypełnił pierwszy dzień Aktywnego Weekendu, którego drugim elementem była inauguracja nowego biegowego cyklu Runner's World Super Bieg . Kolej na biegaczy w Miękini przyszła dzień później - 17 kwietnia.

Wyniki: Link
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zapowiedzi
Brak zawartości dla tego panelu