Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 17 Stycznia 2019
PATRON MEDIALNY
statystyka
Bikemaraton już w górach

Słoneczna pogoda, uzdrowiskowa aura unosząca się nad miasteczkiem zawodów i tłumy kibiców oraz spacerowiczów idealnie wpisały się 7 maja w scenariusz Bike Maratonu w Polanicy. Na najdłuższym dystansie długo trwała walka o zwycięstwo, a czołowa kilkuosobowa grupa stopniowo powiększała przewagę nad rywalami. Najlepiej trudy dystansu GIGA - 72 km zniósł Michał Ficek (Volksvagen Samochody Użytkowe MTB Team/ Scott, Mysłowice), który na ostatnich kilometrach uciekł Przemysławowi Ebertowskiemu (King Oscar, Gniewino) i został bezapelacyjnym zwycięzcą wyścigu. Na trzecim miejscu dojechał Bartosz Janowski (Romet Racing Team, Kraków). Czwarty był Maciek Stanowicz (MITSUBISHI MATERIALS MTB TEAM) , siódmy Piotr Berdzik(IM-Motion Kross Team) a dziewiąty i najlepszy w M3 Dariusz Poroś (MTB VOTUM ORBEA TEAM WROCŁAW). W pierwszej dwudziestce zameldowali się jeszcze między innymi Michał Antosz, Grzegorz Strychar i Marcin Piecuch.

W elicie kobiet pierwsze miejsce przypadło Anecie Imielskiej (Mitsubishi Materials MTB Team, Smolec), drugie Katarzynie Galewicz (Specialized, Libertów), a trzecie Bożenie Gomułce (Cyklistka.pl, Legnica).

Na MEGA pierwsze miejsce padło łupem Gracjana Krzemińskiego (Mitsubishi Materials MTB Team, Polanica - Zdrój), na drugim miejscu finiszował Piotr Kurczab (SGR Specialized, Ząbkowice Śląskie), znów minimalnie tracąc do rywala - tym razem tylko dwie sekundy. Trzeci był Mikołaj Dziewa (SGR Specialized, Bardo Śl.). W czołowej grupie pojawiło się wielu zawodników ImMotion Kross Team: 4. Marcin Kawalec Mikołaj Jurkowlaniec i 15. Michał Rudel.

Rywalizację Pań wygrała Magdalena Wojtyła (IM-Motion Kross Team, Oborniki Śl.), przed Joanną Ignasiak (Mitsubishi Materials MTB Team, Świdnica) i Moniką Strychar (Mitsubishi Materials MTB Team, Wrocław. W K4 trzecia była wrocławianka Elwira Kuziel (Julia Świat Kryształu) a w K5 wygrała Anna Mazgaj (Twomark Sport Eska Team) przed zawodniczkami Sport Profit Cannondale Ewą Kurek i Iwony Jankowskiej
Szczególy

Mimo trudnej, naprawdę górskiej i wymagającej trasy zwycięzca dystansu MINI zameldował się na mecie z czasem 1h:01:06. Na metę prawie jednocześnie wpadło dwóch pierwszych zawodników, a przedzieliła ich tylko sekunda. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Mucha (72D Windsport, Kraków), drugi był Jakub Kowalczyk (Mitutoyo WAK Sport - Profit Wrocław, Oborniki Śląskie), a trzeci Paweł Garczyk (Oborniki Śląskie Racing Team). Wśród kobiet pierwsza do mety dojechała Iwona Kurczab (SGR Specialized, Ząbkowice Śląskie, druga była Matylda Szczecińska (Mitutoyo WAK Sport - Profit Wrocław), a trzecia Anna Michalak-Warżała (PM Rider Team, Wrocław). W M3 na tym dystansie zwyciężył Rafał Iwan BIKESTACJA.PL KCNCprzed Pawłem Rozdolskim UKS MOTO JELCZ-LASKOWICEi Łukaszem Huzarskim HUZARCOM HBA SOBÓTKA. Dorota Wizner (GVT) wygrała K4.