Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 26 Czerwca 2019
PATRON MEDIALNY
statystyka
DWÓJKI W GRACZACH
Po raz piąty w Graczach, w niedzielne popołudnie 31 sierpnia zgromadzili się miłośnicy kolarstwa, by wziąć udział w organizowanym przez Górnicze Towarzystwo Cyklistów Wyścigu „Dwójek Kolarskich”. Patronat Honorowy nad zawodami sprawował burmistrz Niemodlina.

Każdego roku zawodników przybywa, co świadczy zarówno o randze tej imprezy, jak i gwarantuje zaciętą rywalizację, jakiej nie powstydzili by się zawodowcy. W tym roku na starcie stanęły 42 pary wyjeżdżające na trasę w 1-minutowych odstępach.

Czasówka rozgrywana jest na dystansie 28,8 km – trzy nawroty po 9,6 km – na trasie Gracze–
Molestowice–Szydłowiec–nawrót–Molestowice–Gracze. Najlepsza para, w składzie Piotr Wrona i Robert Nanowski (znany czytelnikom „Magazynu Rowerowego” jako Doktor Bob) pokonała ten dystans w czasie: 0:38:00.
Szczególy
Warto odnotować świetny występ Szerszeni z Trzebnicy. Team wystawił trzy pary. Bogusław Zieliński i Henryk Zięba, w silnie obsadzonej kategorii III (mężczyźni 80 do 120 lat) uplasowali się na 8. miejscu, z bardzo dobrym czasem: 00:43:02. W kategorii V (rowery górskie) Zenon Janiak i Grzegorz Wołoszyn zdobyli 1. miejsce, wprowadzając w konsternację rywalizujących z nimi młodych zawodników z Nysy. Para Szerszeni okazała się lepsza o 22 sekundy, mimo że przy pierwszym nawrocie trzebniczanie popełnili błąd i musieli raz jeszcze, tym razem zgodnie z regulaminem objeżdżać pachołek, tracąc cenne sekundy. Startujący w tej samej kategorii Marek Płóciennik i Lucjan Rusiecki zajęli 4. miejsce, choć niewiele brakowało im do „pudła”.

Silna była reprezentacja kobiet – wystartowało ich aż 18. Najlepsze z nich, Dorota Gregorowicz i Hanna Mandrysz z Gliwic w klasyfikacji open zajęły 16 miejsce. W zdominowanych przez mężczyzn zawodach można więc było usłyszeć żartobliwe opinie, że „kobieta mnie bije”.

Każdy z zawodników otrzymał od organizatora sympatyczne upominki. Zadbano również o żołądki kolarzy, gwarantując ciepły posiłek. Organizatorom i zawodnikom dopisała także pogoda, a sam wyścig zabezpieczali policjanci na motocyklach. Późnym popołudniem odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców, wręczono wyróżnienia najstarszym oraz najmłodszym zawodnikom i kolarze rozjechali się domów, życząc sobie nawzajem spotkania za rok.

Perfekcyjną i sprawną organizację zawodów zaburzył wypadek jednej z zawodniczek z Nysy, która na linii mety uległa poważnie wyglądającemu upadkowi. Na miejscu udzielono jej fachowej pomocy medycznej, a następnie ambulansem odwieziono do szpitala. Organizator poinformował, że stan poszkodowanej uczestniczki wyścigu jest stabilny. Kasi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i na rower.

greten
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zapowiedzi
Brak zawartości dla tego panelu