Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 22 Lipca 2019
PATRON MEDIALNY
statystyka
TOUR DE POLOGNE LIVE
Magazyn Rowerowy zaprasza na relację LIVE z 65.Tour de Pologne!

Nasza redakcyjna ekipa przemieszczając się bezpośrednio przed kolarskim peletonem, mając pełny nasłuch i obraz zmagań kolarzy, będzie na bieżąco przekazywać za pośrednictwem strony
tdp.magazynrowerowy.pl przebieg 65. Tour de Pologne.

Czteroletnie doświadczenia w przeprowadzaniu relacji LIVE pozwoliły nam udoskonalić formę bezpośredniego przekazu - w naszym tegorocznym serwisie znajdziecie komentarze i wywiady z zawodnikami, trenerami oraz obserwatorami; bieżące klasyfikacje, podsumowania etapów, oraz bogatą galerię zdjęć bezpośrednio po zakończeniu każdego etapu.

Mobilne biuro prasowe Magazynu Rowerowego podąży za peletonem od startu w Warszawie do mety w Krakowie i precyzyjnie odnotuje każde wydarzenie.
Nie możecie kibicować kolarzom na trasie?Wejdźcie na tdp.magazynrowerowy.pl i dołączcie do grona najlepiej poinformowanych kibiców kolarstwa.

Relacje codziennie, od 14 do 20 września. Zapraszamy!

Uwaga! Konkurs ! Cenne nagrody do wygrania!
SzczególyŚledźcie relacje, odpowiadajcie jak najszybciej na pytania, a będziecie mieć szansę wygrać jedną z 20 cennych nagród:kultową ramę szosową Gianta, rower MTB Giant Terrago 3, zegarki Festina TdP, odtwarzacze MP3 oraz unikalne egzemplarze Magazynu Rowerowego z dedykacją od Mai Włoszczowskiej!


Szczegóły: www.magazynrowerowy.pl/konkurs_TdP2008.htmlPoznaliśmy nazwiska ośmiu kolarzy, którzy jako Drużyna Narodowa Polska-BGŻ wystartują w tegorocznym Tour de Pologne. Oto One:

Dariusz Baranowski (DHL-Author), Bartłomiej Matysiak (Legia), Marcin Sapa (DHL-Author), Marek Rutkiewicz (Mróz Action Uniqa), Łukasz Bodnar (DHL-Author), Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat Polkowice), Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice), Adam Wadecki (Kalev Sport)

Do ostatecznego składu nie trafili Błażej Janiaczyk, Bartosz Huzarski i Mariusz Witecki

selekcjoner Piotr Wadecki: "Wybrałem najlepiej jak potrafiłem"

Czwartkowa konferencją prasowa odsłoniła ostateczny skład 8-osobowego składu Polska - BGŻ na rozpoczynający się w niedzielę 65. Tour de Pologne. Oficjalnej prezentacji zespołu dokonał trener i selekcjoner kadry narodowej Piotr Wadecki.

Pierwszym z zawodników, który pokazał się zgromadzonej na sali publiczności i licznie zebranym przedstawicielom mediów był aktualny mistrz Polski Marcin Sapa. Do zawodnika reprezentującego na co dzień barwy DHL - Author dołączali kolejno Tomasz Kiendyś, Bartłomiej Matysiak, Łukasz Bodnar, Krzysztof Jeżowski, Adam Wadecki, Marek Rutkiewicz i na końcu Dariusz Baranowski. Kolarzy prezentował selekcjoner kadry narodowej Piotr Wadecki.

Czołowa ósemka zawodników została wyłoniona w drodze stopniowej selekcji, z wstępnie ogłoszonej szerokiej kadry kolarzy, którą stanowiło aż 26 zawodników. - Wierzę, że wybrałem najlepiej jak potrafiłem - powiedział po konferencji Piotr Wadecki, selekcjoner kadry Polska - BGŻ. Trener zespołu dodał także: - Czuję dużą odpowiedzialność za ósemkę, którą wybrałem. Musiałem dokonać selekcji z wstępnych 26 kolarzy, co było dla mnie ogromnie trudne i ciężkie. Mam nadzieję, że ci kolarze, którzy wystartują w tegorocznym Tour de Pologne nie zawiodą moich oczekiwań.

W składzie ekipy znaleźli się zawodnicy wszelakich specjalności i jak mówi sam Wadecki to przemyślany wybór, służący pokazywaniu się Polaków w każdego typu sytuacjach. - W składzie ekipy mamy zawodników, którzy będą finiszowali na końcówkach etapów czyli Wadecki, Jeżowski. Mamy także kolarzy, którzy szykują się na udział i być może finisz w długich akcjach zaczepnych, mam na myśli Marcina Sapę czy Tomasza Kiendysia. Zespół jest tak dobrany abyśmy mieli w składzie kolarzy wszystkich specjalności, zawodników, którzy potrafią uciekać, dobrze finiszować czy dobrze jeździć po górach - wyjaśniał Wadecki.

Nasza reprezentacja zmierzy się w rywalizacji na trasach Tour de Pologne z najlepszymi kolarzami świata, celując w jak najwyższe miejsce w klasyfikacji łącznej wyścigu. Według Wadeckiego już miejsce w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej byłoby poważnym sukcesem kadry. - Na pewno pozycja w pierwszej dziesiątce będzie znaczącym osiągnięciem dla naszej reprezentacji. Myślę, że mógłbym to uznać za poważny sukces, gdyby któryś z moich podopiecznych przyjechał do Krakowa w czołówce wyścigu - zakończył selekcjoner kadry.

Źródło: "tdp2008.pl" WIĘCEJ
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zapowiedzi
Brak zawartości dla tego panelu