Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 02 Marca 2024
PATRON MEDIALNY
statystyka
KOLARSKI WEEKEND W JELENIEJ GóRZE
Wszystkich kibiców kolarstwa i nie tylko zapraszamy w piątek 17 sierpnia na Plac Ratuszowy. Rywalizacja w sprintach rozpocznie się o godzinie 17:30. W niedzielę 19 sierpnia od 9:30 do 16:00 rywalizacja kolarzy górskich przeniesie się w okolice Pałacu Paulinum.

TU STRONA ORGANIZATORA LANG TEAM GRAND PRIX MTB


Wyścigi cross country organizowane są przez Czesława Langa od 1996 roku. To na nich wychowali się nasi najlepsi zawodnicy, jak: Maja Włoszczowska, Anna Szafraniec, Ola Dawidowicz, Marek Galiński czy Marek Konwa. Co ciekawe, w kategoriach juniorskich „na Langu” ścigał się nowy mistrz olimpijski Czech Jaroslav Kulhavy.Grand Prix MTB od zawsze dbało o młodsze kategorie wiekowe, dlatego w Jeleniej Górze zobaczymy najlepszych zawodników, z którymi wiążemy ogromne nadzieje na przyszłość. Niezwykle ważnym faktem jest kategoria wyścigu. W kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej ma on klasę 1, czyli najwyższą nie licząc Pucharów Świata. To z pewnością przyciągnie również zawodników z poza Polski.


Główne zawody w formacie olimpijskim XC, poprzedzi wieczorne ściganie, w niezwykle emocjonującej formule XCE. Na jeleniogórskim rynku zostaną przeprowadzone sprinty, po niebywale widowiskowej trasie z przejazdem przez ratusz miasta. Wszystko na wyciągniecie ręki kibiców, którzy będą mogli z bliska zobaczyć rywalizację na ogromnych prędkościach. Najpierw zostaną rozegrane eliminacje, każdy z zawodników pojedzie jedną rundę na czas. Później czwórkami będą rywalizować o wejście do ścisłego finału.


Jak przystało na wyścig XC sygnowany imieniem i nazwiskiem Mai Włoszczowskiej organizowany przez Lang Team, będzie on zorganizowany perfekcyjnie. Trasa jest ciekawa i trudna technicznie, zgodnie z najnowszymi standardami światowymi. Usytuowanie na dwóch wzgórzach - Paulinum i Partyzantów, powoduje że będziemy mieli ciężkie podjazdy, a po nich, kręte zjazdy, najeżone korzeniami.


Jeżeli zabraknie cię w Jeleniej Górze to nic straconego. Wieczorne sprinty pokaże na żywo TVP Sport! Telewizja Polska zaprezentuje również reportaże w TVP 1 i TVP Sport, a także najważniejsze momenty weekendowego ścigania w Jeleniej Górze w sportowych audycjach informacyjnych TVP. Wszystko okraszone profesjonalnym komentarzem Mai Włoszczowskiej!
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zapowiedzi
Brak zawartości dla tego panelu