Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 02 Marca 2024
PATRON MEDIALNY
statystyka
OLIMPIJKA OLA DAWIDOWICZ WYGRYWA PO RAZ DRUGI W GRAND PRIX MTB TROPHY W JELENIEJ GÓRZE
Na niezwykle technicznej trasie w Jeleniej Górze, przy upalnej pogodzie na trasie rywalizowały kobiety z kategorii: elita, u23, juniorki i juniorki młodsze. Wśród tych ostatnich wygrała Marlena Drozdziok z Epic MTB, która nie miała na mecie siły, aby opowiedzieć o swoich wrażeniach. Jako druga przyjechała z blisko minutową stratą Gabriela Wojtyła z Goodman Zator, a podium uzupełniła Agnieszka Jastrzębska z Bolmet Trek Legnica.

- O tym, że wygrałam zadecydowały ostatnie metry na polanie - powiedziała Aleksandra Podgórska, która triumfowała w kategorii juniorka. Kilka sekund za nią przyjechała Rosjanka Achnadulina Guzel, a trzecia ze start już ponad dwóch minut przyjechała Sabina Zamroźniak z MTB Silesia Rybnik.

W kategorii orliczek walkę o zwycięstwo stoczyły pomiędzy sobą Rosjanka Jekaterina Andiszina i Noga Korem z Izraela. ta pierwsza, a najlepsza z Polek - Marta Turoboś z Integral Collections MTB Team była trzecia ze stratą blisko trzech minut.

Aleksandra Dawidowicz wygrała w wyścigu elity prowadząc praktycznie od startu do mety. Gonić ją początkowo próbowała klubowa koleżanka Anna Szafraniec, ale ostatecznie skończyła trzecia, gdyż wyprzedziła ją Francuzka Cecile Ravanel.

- Żar lał się z nieba, a udało się wygrać z czego bardzo się cieszę - powiedziała nasza olimpijska z Igrzysk w Londynie.


Rywalizacja odbywała się przy słonecznej pogodzie i przy wysokiej temperaturze. Wśród młodziczek bezkonkurencyjna okazała się Estera Siarka z GKS Raba Wyżna Podsarnie, która o ponad 3 minuty pokonała Natalię Chojną z Goodman Zator i Mają Drelak z MLUKS Szperek Burghardt Antonin. -
Taką miałam taktykę, aby ruszyć mocno od samego startu i starać się utrzymać prowadzenie, aż do mety - powiedziała Estera Siarka.

Ostra rywalizacja trwała wśród młodzików. Triumfował z ponad pół minutową przewagą Norbert Nowik z Ozone CDE przed Wiktorem Gawłowiczem z MTB Silesia Rybnik i Mateuszem Gwizdoniem z LKK Start Tomaszów Mazowiecki.

U juniorów młodszych walka trwała do samej mety. Dopiero ostatnie metry rozstrzygnęły o triumfie Marcelego Bogusławskiego z Integral Collections MTB Team przed Łukaszem Winiarskim z KKW Jama Wałbrzych. Trzeci, ze stratą półtorej minuty na mecie zameldował się Adrian Siarka z GKS Raba Wyżna Podsarnie. - Trasa bardzo wymagająca, jestem potwornie zmęczony. Na ostatnich metrach udało się uzyskać przewagę i pokonać rywali - powiedział Marceli Bogusławski.

Wyścig juniorów został zdominowany przez zawodników z Izraela, którzy zajęli pierwsze i trzecie miejsce. Wygrał Omer Shubi, a drugi był długo prowadzący Ruslan Boredskii z Rosji. Trzecie miejsce zajął Krispil Amit, a najlepszym z Polaków był Piotr Konwa z LKS Trasa Zielona Góra, który musiał zadowolić się czwartym miejscem.Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zapowiedzi
Brak zawartości dla tego panelu