Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 13 Lipca 2024
PATRON MEDIALNY
statystyka
Szklarska Poręba pierwsza na trasie cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk
W wyścigach cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk tradycyjnie nie ma klasyfikacji open, a zawodnicy i zawodniczki rywalizują i ścigają się w obrębie własnych kategorii wiekowych – zarówno w pojedynczych wyścigach, jak i w klasyfikacji generalnej.

Na krótkim dystansie w kategorii M20 najszybszy był Dominik Dańkowski (Triathlonowa Akademia Młodzieży), a w M30 Maciej Nowaczyk (Eroe Racing Club) i był to też najszybszy zawodnik dystansu FUN. Kategorię czterdziestolatków (M40) wygrał zawodnik tego samego teamu Damian Jędrzejewski, a w M45 najlepszy był Piotr Bugała z Sokołowskiego Towarzystwa Cyklistów. M50 wygrał Jarosław Zygmąt (Gall ICM Skoda Rower Wrona), M55 Stephen Crabb z Ciclismo Wrocław, a M60 Zbigniew Rybacki.

Mastersi – seniorzy również stawili się na starcie. Najlepszy wśród zawodników 65+ był Jerzy Neumann (Euro Bike Electric Kaczmarek MTB Team), 70+ to sukces Ryszarda Rawskiego (Rawex Energy saving), 75+ to niezwyciężony Franciszek Gustowski (Huzar Bike Academy), a 80+ Józef Misiak (Rycerze Rolanda Maciejewski Team), który również nie ma sobie równych w takiej kategorii.

Panie finiszowały około 20 minut po najlepszych mężczyznach, a K20 wygrała Anna Gronowska (Brandovo). K30 to pierwsze miejsce dla Aleksandry Andrzejewskiej, w K40 pierwsza była Dorota Kuźma (Enervit Yoko XC Life Team), w K45 Joanna Kucal, a w K50+ Anna Bielińska (Active Jet).

Na dystansie PRO kategorię M20 wygrał Szymon Woźniak, M30 Adam Adamkiewicz (strefasportu.pl MW Invest) – najszybszy w całej stawce. M40 wygrał Marek Maciejewski (Kopernik Toruńskie Pierniki Team), a w M45 najlepszy był Jacek Lipiński (Team Rowery Kwiatkowski). M50 to wygrana Krzysztofa Fecki (Team Lefero), a M55 Dariusza Leduchowskiego. M60 wygrywa Wojciech Bartolewski (Active Jet), a wśród siedemdziesięciolatków najszybszy był Mieczysław Tomaszewski (Skoda Gall ICM Rower Wrona).
Kobiety na dystansie PRO – 1 miejsce w K20 dla Kamili Wójcikiewicz (Agrochest Team), K30 wygrywa Katarzyna Brewińska ( Danielo Sportswear), a K45 Katarzyna Orłowska (Jas-kółka).

Mieliśmy też klasyfikacje drużynowe i zapowiedź kolejnego spotkania w ramach cyklu – już 11 lipca lipca Ślężański Mnich w Sobótce!

http://viadolnyslask.pl
https://szosowyklasyk.pl

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zapowiedzi
Brak zawartości dla tego panelu