OLIMPIJKA OLA DAWIDOWICZ WYGRYWA PO RAZ DRUGI W GRAND PRIX MTB TROPHY W JELENIEJ GÓRZE
Dodane przez redakcja dnia 21 sierpnia 2012 00:00
Aleksandra Dawidowicz wygrała rywalizację kobiet podczas Grand Prix MTB Lang Team - Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race. Zawodniczka CCC Polkowice powtórzyła tym samym sukces z piątkowych zawodów sprinterskich.


Rozszerzona zawartość newsa
Na niezwykle technicznej trasie w Jeleniej Górze, przy upalnej pogodzie na trasie rywalizowały kobiety z kategorii: elita, u23, juniorki i juniorki młodsze. Wśród tych ostatnich wygrała Marlena Drozdziok z Epic MTB, która nie miała na mecie siły, aby opowiedzieć o swoich wrażeniach. Jako druga przyjechała z blisko minutową stratą Gabriela Wojtyła z Goodman Zator, a podium uzupełniła Agnieszka Jastrzębska z Bolmet Trek Legnica.

- O tym, że wygrałam zadecydowały ostatnie metry na polanie - powiedziała Aleksandra Podgórska, która triumfowała w kategorii juniorka. Kilka sekund za nią przyjechała Rosjanka Achnadulina Guzel, a trzecia ze start już ponad dwóch minut przyjechała Sabina Zamroźniak z MTB Silesia Rybnik.

W kategorii orliczek walkę o zwycięstwo stoczyły pomiędzy sobą Rosjanka Jekaterina Andiszina i Noga Korem z Izraela. ta pierwsza, a najlepsza z Polek - Marta Turoboś z Integral Collections MTB Team była trzecia ze stratą blisko trzech minut.

Aleksandra Dawidowicz wygrała w wyścigu elity prowadząc praktycznie od startu do mety. Gonić ją początkowo próbowała klubowa koleżanka Anna Szafraniec, ale ostatecznie skończyła trzecia, gdyż wyprzedziła ją Francuzka Cecile Ravanel.

- Żar lał się z nieba, a udało się wygrać z czego bardzo się cieszę - powiedziała nasza olimpijska z Igrzysk w Londynie.


Rywalizacja odbywała się przy słonecznej pogodzie i przy wysokiej temperaturze. Wśród młodziczek bezkonkurencyjna okazała się Estera Siarka z GKS Raba Wyżna Podsarnie, która o ponad 3 minuty pokonała Natalię Chojną z Goodman Zator i Mają Drelak z MLUKS Szperek Burghardt Antonin. -
Taką miałam taktykę, aby ruszyć mocno od samego startu i starać się utrzymać prowadzenie, aż do mety - powiedziała Estera Siarka.

Ostra rywalizacja trwała wśród młodzików. Triumfował z ponad pół minutową przewagą Norbert Nowik z Ozone CDE przed Wiktorem Gawłowiczem z MTB Silesia Rybnik i Mateuszem Gwizdoniem z LKK Start Tomaszów Mazowiecki.

U juniorów młodszych walka trwała do samej mety. Dopiero ostatnie metry rozstrzygnęły o triumfie Marcelego Bogusławskiego z Integral Collections MTB Team przed Łukaszem Winiarskim z KKW Jama Wałbrzych. Trzeci, ze stratą półtorej minuty na mecie zameldował się Adrian Siarka z GKS Raba Wyżna Podsarnie. - Trasa bardzo wymagająca, jestem potwornie zmęczony. Na ostatnich metrach udało się uzyskać przewagę i pokonać rywali - powiedział Marceli Bogusławski.

Wyścig juniorów został zdominowany przez zawodników z Izraela, którzy zajęli pierwsze i trzecie miejsce. Wygrał Omer Shubi, a drugi był długo prowadzący Ruslan Boredskii z Rosji. Trzecie miejsce zajął Krispil Amit, a najlepszym z Polaków był Piotr Konwa z LKS Trasa Zielona Góra, który musiał zadowolić się czwartym miejscem.