Kryterium w Trzebnicy
Dodane przez redakcja dnia 24 maja 2016 16:07Pięć razy" w trupa" jakąś uliczką w Trzebnicy ( Konopnickiej, 300 metrów), żeby udowodnić, iż Trzebnica leży w górach a potem zjazd na pełnej prędkości i próby zmieszczenia się między krawężnikami. Odcinki bruku, aby udowodnić, że Trzebnica jest kolarsko wszechstronna. Tylko strefa kibica bardziej szydercza niż na Giro: Szurkowski, Jankiewicz, Charucki, Wrona, Brzeźny, Faltyn a najaktywniejsi to Robert Rasała i Zbyszek Fojtar. 22 maja - Niedzielne IV Kryterium w Trzebnicy czyli zaledwie 15 lub 25 kilometrów ale za to w bezwględnym beztlenie.
Na dłuższym dystansie zwyciężył, jak rok temu, Piotr Sułek( Boplight Świdnica) przed zawodnikami Lkk Wulkan CCC Marcinem Latoszkiem i Arkiem Tecławem. Szósty open był Jerzy Sikora reprezentujący w tym sezonie barwy Triathlon Club Wrocław. Wsród 44 kolarzy startujących na tym dystansie między innymi wrocławianie: Kacper Sowiński(14), Grzegorz Krężel ( 17), Grzegorz Fajkowski(20), Tomasz Wołodźko (24), Paweł Szczepkowski, Krzysztof Łańcucki, Daniel Aramowicz, Wojciech Krauze
Pierwsza trójka na krótkim dystansie to Marcin Kozłowski, Artur Gacek(Lkk Wulkan CCC) i Tomasz Sorbian )PM Rider)
Igor Kaźmierczak(PMRider)wygrał rywalizacje trzydziesto i czterdziestolatków przed Markiem Miazgą I Jarosławem Zygmątem ( Moto Jelcz) a Marek Lechowski (Eska Team) był najlepszym 50 -latkiem. W kategorii najstarszej wygrał Janusz Czaplicki (Rycerze Rolanda Maciejewski), który wyprzedził Zbigniewa Szczęsnego ( Rawex Energy Sawina).
Powracająca do wyścigów Katarzyna Dugiel(Nutraxx) pokonała Katarzynę Rzepecką i Cecylię Czartoryską(GVT) w rywalizacji kobiet open.

Rozszerzona zawartość newsa
Link do wyników: Link