TRZY, CZTERY, PIĘĆ ZŁOTYCH DLA WROCŁAWIA
Dodane przez redakcja dnia 30 maja 2016 16:16Joanna Wołodźko (Eska Team) indywidualne i Jerzy Sikora (Triathlon Club Wrocław) indywidualnie i w parze z Pawłem Drabem zdobyli dla Wrocławia złote medale Mistrzostw Polski Masters w jeździe indywidualnej na czas, rozegrane 28 i 29 maja w Zduńskiej Woli.
Tytuły wicemistrzowskie zdobyli między innymi: Katarzyna Dugiel ( Polar Nutraxx) pokonana przez medalistkę olimpijską Natalię Czerwonkę i Ryszard Rawski (Rawex Energy Saving) w M60b i Józef Misiak (Rycerze Rolanda) w 70b.

Czwarte i piąte miejsce w M30 zajęli Paweł Piróg (HBA) i Artur Gacek
Dzień później w jeździe parami złote medale zdobyli jeszcze Ryszard Rawski i Zbigniew Szczęsny(Rawex) i Józef Misiak ze Stanisławem Paterką a srebrne między innymi Jacek Łuczkiewicz z Grzegorzem Kreinerem i Wielisław Szymański z Zygmuntem Pfeiferem. Brąz dla pary Zygmunt Krawczyk, Cezary Pyzikowski
Na zdjęciu Mistrzyni Polski na pierwszym treningu po mistrzostwach - w kultowym miejscu startu wrocławskich ustawek czyli .... przy cmentarzu w Pasikurowicach.

Pierwsze wrażenia Joanny Wołodźko:
Dzięki Zygmunt Krawczyk za pożyczenie roweru - dzięki Tobie pojechałam na czasowym Felcie z pełnym kołem!
Gratulacje dla organizatorów Mistrzostw Polski w jeździe na czas! Minusów nie znalazłam! Plusy: świetna lokalizacja, gładki asfalt, trasa ładna widokowo i z elementami technicznymi; mapa była opublikowana wcześniej – więc ją objechałam i dokładnie poznałam na wszelki wypadek, na jezdni były namalowane biało-czerwone strzałki, więc nie miałam wątpliwości którędy jechać, sędzia na nawrocie ruchem ręki wskazał mi gdzie zawrócić. Wielu fotografów na trasie (wykluczających ewentualne łamanie regulaminu). Uprzejmi sędziowie, brak kolejki do zapisów, rampa, lista startowa opublikowana przed zawodami, czipy, tablica z wyświetlaczem, szybko wywieszono wyniki pozwalające złożyć ewntualny protest. Dogodne miasteczko zawodów z elementami do siedzenia, łazienki, występy utalentowanych dzieciaków, scena dla dekorowanych z podium, dziewczyny –przepasane szarfami i w sukienkach – podające medale na poduszkach z wyszytym napisem Mistrzostwa Polski, koszulki z godłem, przepiękne medale (mam tylko jeden ładniejszy w kolekcji ...), wiceprezydent miasta obecny na całej dekoracji, oprawa muzyczna jak na Oskarach, uśmiechnięci organizatorzy i nagrody rzeczowe dla wszystkich medalistów. Porządek, parking w pobliżu...

Rozszerzona zawartość newsa
W wynikach podane międzyczasy z nawrotu. Poziom sportowy i kultura startujących również w tym roku na wysokim poziomie – świadczy o tym choćby fakt, że zechcieli się z nami ścigać byli i obecni olimpijczycy (Natalia Czerwonka z innej dyscypliny, do ścigania wrócił Grzegorz Krejner). Serio były to prawdziwe Mistrzostwa – wielkie dzięki! Bardzo sie cieszę z wywalczonego tytułu!

Największe zasługi ma oczywiście mój mąż i dzieciaki, pozwalający się ścigać i tolerujący moje wyjazdy np, na Giro :)


Wyniki: Link

Już jutro wypowiedź podwójnego Mistrza czyli Jurka Sikory.