DWA ZŁOTE SIKORY
Dodane przez redakcja dnia 31 maja 2016 17:13
Jerzy Sikora - 50-letni zawodnik i trener Triatlon Club Wrocław (wcześniej m. in. Domator, Whirpool, Eska Team i Dolmel Wrocław) zdobył dwa złote medale na rozegranych 28 i 29 maja w Zduńskiej Woli Mistrzostwach Polski Masters w Jeździe Indywidualnej na Czas i Jeździe Parami na Czas (w parze z Pawłem Drabem, w zasadzie również wrocławianinem).

Po dekoracjach Mistrz Jerzy powiedział:
MP w tym roku świetnie zorganizowane pomimo, że jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził. Bezpieczna, malownicza trasa o gładkiej i jakościowo bardzo dobrej jak na polskie warunki szosie. Myślę, że najlepiej przygotowana i wytyczona, porównując z tymi na których walczyłem o tytuły. Nadto idealna kolarska pogoda, dobrze zaplanowana i wykonana w 100 % rozgrzewka, żadnych elementów nerwówki (świetny kontakt z organizatorem Grzegorzem Turkiewiczem), dały doskonałe warunki do lepszych rezultatów. Atmosfera godna rangi MP.

Nadal brakuje mi przekonującej Kontroli Antydopingowej to znaczy w większym zakresie, a nie losowo, ale to przyszłość. Nasze władze Masters, w tym prezes Rubin, wspaniale wspólnie z przedstawicielami miasta Zduńskiej Woli oraz organizatorem Gatta Team, pod kierownictwem wspomnianego już Grzegorza Turkiewcza z dekoracji uczynili przedstawienie godne, a nawet przewyższające jakością imprezy elitarne. Szkoda tylko, że pomimo tak sprawnej organizacji koledzy z którymi się ścigaliśmy w większości nie zostali do końca zawodów, by oklaskami docenić zwycięzców.


Rozszerzona zawartość newsa
Novum to upominki. Świetna sprawa. Jednak koszulki i przepiękne medale to pełen wypas . Piękny, duży orzeł robił wrażenie. Zażartowałem, iż zażądam w testamencie, by medal umieszczono na moim 😊 pomniku . Nie sposób pominąć w tym wszystkim wspaniałych, urodziwych Pań wręczających - a jakże - również kwiaty: nowa tradycja w MP, ale jakże miła.

Moje przygotowania faktycznie były ukierunkowane na poprawę wyniku z roku ubiegłego i mam na myśli głównie czas. Wiedziałem, że gdy pojadę szybko zagwarantuje mi to medal w kategorii. Najbardziej zadowolony jestem z faktu, iż zmniejszyłem do symbolicznych kilku sekund dystans dzielący mnie z kategorią,, w której do niedawna miałem przyjemność rywalizować na szczeblu ogólnopolskim. Mój czas w bardzo mocnej obsadzie dałby brąz. Nie umniejsza to w żaden sposób konkurentom z obecnej kategorii. Do końca nie byłem pewny ich aktualnej dyspozycji. Pojechałem maksa i wszystko zagrało w tym pożyczony od mojego podopiecznego, zawodnika Triatlon Clubu Wrocław, Sławomira, nieco przyduży ale doskonałej jakości rower do jazdy TT marki KTM.
Dla mnie rakieta.

Należy również nadmienić, iż do rezultatu palec, a nawet pełne koło marki MAVIC przyłożył mój od wielu już lat mentor Henryk Charucki. Dziękuję wszystkim i życzyłbym nam ścigantom tylko takich imprez.
Na koniec oczywiście, gratuluje wszystkim zwycięzcom i pokonanym, ale szczególnie koledze z zespołu Pawłowi Drabowi, który przyczynił się wydatnie do zdobycia mojego złotego dubletu. Być może niektórzy powiedzą, że wygrał to zadowolony i chwali. Proszę mi wierzyć tkwią w błędnym przekonaniu 😆.