ADI BOBO POKONAŁ DON KICHOTA
Dodane przez redakcja dnia 30 sierpnia 2016 15:08
Adam Dobosz zwyciężył w rywalizacji na dystansie mega w rozegranym 27 sierpnia supermaratonie w Śladami Don Kichota w Nietążkowie koło Leszna. Drugi był Robert Kierzek a trzeci Adam Michalski. Szóste miejsce open i drugie w kat. zajął Tomasz Maciaś. Dwunasty open był zawodnik trzebnickich Szerszeni Gerard Skalskia trzecie miejsce w M5 zajął Marian Przybylski Na mini wygrał Robert Kmieciak przed Bernardem Matuszakiem i Kazimierzem Rojkiem(Eska Team). Wrocławianie: Łukasz Moneta był 12 open, Jan Czapliński ,Łukasz Gierusz i Joanna Łaban - Nanowska- trzecie miejsca w swoich kategoriach a Józef Misiak był najszybszy w M7.
Krysztof Łańcucki był 5 open i wygrał kategorię na giga.
O swoim zwycięstwie opowiedział nam Adam Dobosz: W maratonach w Nietążkowie startowałem w obu edycjach. Trasa została zmodyfikowana do ubiegłorocznej, również dobrze przygotowana i oznakowana przez Organizatorów.

Od startu udało mi się zawiązać współpracę w czteroosobowym zespole z 10 osobowej grupy startowej, która wspólnie współpracując przejechała pierwsze 70 - kilometrowe okrążenie W zamyśle było dogonienie grupy startującej wcześniej o 3 min. , w której jechał kolega z Eski (ubiegłoroczny zwycięzca dystansu Mega) na około 60 kilometrze, bez zbytniego" zapieku" w nogach. Udało się to nam po bardzo dobrej współpracy na 75km - mając dodatkowych kilka osób do pracy na zmianach można było pognać do mety. W trakcie pierwszego kółka (były dwa do pokonania) zwróciłem uwagę na podjazd znajdujący się na 10km przed metą i tam też postanowiłem narzucić wyższe tempo na drugim okrążeniu. Po podjeździe razem ze mną został kolega z grupy startowej z Interkola oraz kolega z grupy wcześniej startującej. W mieście Śmigiel wyrwałem do przodu i na zjeździe w kierunku mety tylko powiększałem przewagę. Kilkadziesiąt metrów przewagi pozwoliło dowieźć pierwsze miejsce z grupy startowej co zaoowocowało zwycięstwem w kategorii M3 oraz OPEN na dystansie Mega. Koledzy z czteroosobowej grupy z początku wyścigu także zameldowali się na podium w M3 i M4 - dzięki za współpracę. Był to bardzo gorący oraz owocny dla mnie start i mam nadzieję na dalsze sukcesy jeszcze w tym sezonie.

Rozszerzona zawartość newsa
W rywalizacji służb mundurowych drugie miejsce zajął Sławomir Bogusz (na zdjęciu obok)