LICZYRZEPA NA GŁODZIE
Dodane przez redakcja dnia 05 września 2016 16:30
Kacper Sowiński był czwarty z grupy i przegrał miejsce na podium open i w kategorii M3 na dystansie 83 km na rozegranym 3 września Maratonie Liczyrzepa ze startem i metą w Karpaczu. Trójka zwycięzców reprezentowała Grupę Kolarską Jelenia Góra. najtrudniejszym elementem wyscigu byl podjazd z Kowar na Przełęcz Kowarską tzw, drogą głodu z kultową kilkunastoprocentową ścianką na końcu.
Szósty open i pierwszy w M4 był Mariusz Piasecki( Gatta Bike Team) , jedenaste miejsce i drugie w M4 zajął Maciej Wilkowiecki( GVT) a trzynaste i 3 w M4 Jacek Łuczkiewicz ( Rycerze Rolanda).Na 16 i 17 miejscu uplasowali się wrocławianie Łukasz Moneta i Grzegorz Krężel(SCT Bike on Wax). W pierwszej 50 tce jeszcze między innymi Paweł Bury - 24 open, Janusz Czapliński - 27 open i 2 w M6, Piotr Szpila (Krężbud Was Sport)- 29, Przemysław Górak (PM Rider )- 30, Dariusz Uryga - 31 i Dariusz Czarnecki - 33 open i 2 miejsce w M5. Joanna Łaban - Nanowska była druga w K4 a Danuta Tomasiak (UKS Moto Jelcz - Laskowice) wygrała K5.
Najlepszym wrocławianinem na mega był 10 open Zygmunt Krawczyk, który zwyciężył kat. M6. Drugi w tej kategorii byl Krzysztof Zalewski a trzeci Ryszard Rawski( Rawex Energy Saving). Rywalizację open wygrał na tym dystansie Marcin Robakowski (KK Fala Park) a kobiet Ewa Duszyńska (Quest Team).
Ogromny sukces na dystansie giga 162 kilometrów odniosła wrocławianka Agnieszka Feherpataky ( SCT Bike on Wax) , która wygrała open kobiet. Wsród mężczyzn zwyciężył Piotr Kloczkowski( Optyk Okular Jelenia Góra). Dziewiętnasty open był wrocławianin Przemysław Szyber a dwudziesty Krzysztof Łańcucki.