Mistrzostwa Dolnego Śląska MTB w Zieleńcu
Dodane przez redakcja dnia 15 maja 2018 09:10
29 lipca zapraszamy do Zieleńca k/Dusznik-Zdroju na Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Maratonie MTB im. Artura Filipiaka „Fisha”.W ostatnią niedzielę lipca już po raz 11. spotykamy się w Zieleńcu. Tym razem trasa mini to 30 km z niewielkimi trudnościami technicznymi i 500 m przewyższenia. Na tym dystansie startują zawodnicy w wieku i 8, i 80 lat.

Bardziej wymagająca trasa mega - 47 km i 1300 m przewyższenia po górach Bystrzyckich i Orlickich – to m.in. dwukrotny wjazd na Orlicę (1084 m, najwyższy szczyt polskiej części Gór Orlickich i Sudetów Środkowych). Ponieważ wyścig został wpisany do oficjalnego kalendarza Dolnośląskiego Związku Kolarskiego, na tym odcinku mają szansę sprawdzić się także zawodnicy w z licencją, którzy chcą powalczyć o tytuł Mistrza Dolnego Śląska w Maratonie MTB.


Rozszerzona zawartość newsa
Gorąco zachęcamy jednak do udziału także całe rodziny, niezależnie od wieku. Proponujemy klasyfikację rodzinną i kategorie dla najmłodszych: M00, K00 (do 12 lat), M0, K0 (13-15 lat). W tym roku łączymy siły i zapraszamy na Zieleniecki Weekend Rowerowy, szosowo-górski: 28 lipca w Zieleńcu zostanie rozegrany Klasyk Kłodzki (Puchar Polski w Maratonach Szosowych, cztery dystanse: giga, mega, mini, rodzinny), a 29 lipca - Mistrzostwa Dolnego Śląska w Maratonie MTB. Memoriał upamiętnia Artura Filipiaka „Fisha”, przyjaciela i entuzjastę kolarstwa górskiego.

Profesjonalną obsługę obu imprez zapewnia Klub Kolarski Ziemi Kłodzkiej. Zapisy już ruszyły, zapraszamy na stronę:

www.xcm-filipiak.pl