Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 31 Maja 2020
PATRON MEDIALNY
statystyka
Aktualności
CZAR PAR W ŻMIGRODZIE
Tylko jedna para poniżej 25 minut na jesiennej czasówce 18 września w Żmigrodzie. Podobnie jak 2 tygodnie wcześniej w Zawoni wygrali mistrzowie Polski Artur Kozal i Robert Żmudzin (FTI Racing Team). A o kolejne miejsca zaciekła walka.... Rafał Sekta i Rafał Wrożyna ( JaFi Sport) byli o 5 setnych sekundy szybsi pary Maciej Wilkowiecki( GVT) i Mariusz Piasecki(Gatta Bike) . Damian Miela i Tomasz Sorbian (PM Rider)zajęli czwarte miejsce tracąc do podium open 2 sekundy.
Mniej niż 26 minut zajęło pokonanie trasy jeszcze tylko mistrzom Polski kat M50 Jerzemu Sikorze i Pawłowi Drabowi(Triathlon Cliub Wrocław) oraz Jackowi Łuczkiewiczowi i Grzegorzowi Krejnerow( Rycerze Rolanda Środa Śląska).
W rywalizacji kobiet najlepsza była para Eska Team Krystyna Sabaj, Joanna Wołodźko
· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 3411 Czytań · Drukuj
120 km w 1600 osobowym peletonie w Poznaniu
Wygrał Duńczyk Andersen przed Litwinem Eduardem Alickunem ( ale już wiemy ,że to mieszkający w podwrocławskiej Czernicy brat naszej reprezentantki Gieni Bujak :)) ! Według wyników najwyżej sklasyfikowanym wrocławianinem jest Richard Nicholayenko. W pierwszej 50 -tce jest jeszcze Mariusz Pawłowski(31) (HBA). Adam Dobosz(Deichmann) i Paweł Piróg (HBA) zajęli miejsca odpowiednio 56 i 57 a Damian Miela(PM Rider) miejsce 84.
Wśród kobiet 1miejsce w kategorii i 14 open zajęła Karolina Maciejewska( Wrocławski Klub Kolarski) a trzecia w kategorii była Bożena Śmiałko(POLART NUTRAXX TEAM) . Obie zawodniczki zdobyły kwalifikacje do UCI Gran Fondo we Francji.
Na dystansie 50 km (1800 startujących)najlepszym wrocławianinem był Piotr Kluska( SCT Bike on Wax), który o sekundę wyprzedził Marka Lechowskiego ( Eska Team)( 2 miejsce w kat.M5). w pierwszej setce zameldował się jeszcze Tomasz Bajsarowicz( Jelcz Laskowice).
· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 2951 Czytań · Drukuj
Najpierw czasowy Bike Challange w Poznaniu
Czterech wrocławian zajęło miejsca w pierwszych trójkach swoich kategorii na rozegranej 10 września czasowej edycji Bike Challange w Poznaniu i uzyskało kwalifikację do przyszłorocznego UCI Gran Fondo we Francji. Czasowe ściganie w międzynarodowej stawce przebiegało na 16 km trasie na Torze Samochodowym a zwycięzca wykręcił średnią prędkość 47, 5 km. Szczególne gratulacje dla naszych kwalifikantów: Artur Gacek(PiuPiuCatering), Robert Wilkowiecki(GVT), Tomasz Stalinger i Marek Lechowski (Eska Team). Znakomite zawody pojechał również Jarek Kosiński(SCT Bike on Wax), lecz w silnie obsadzonej kategorii zabrakło do kwalifikacji...
· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 2709 Czytań · Drukuj
Wrócili w Górskich Koszulach
Mariusz Piasecki ( Gatta Bike Team) i Zygmunt Krawczyk( Verva Active Jet) wrócili w biało - czerwonych górskich koszulach z rozegranych 10 września na Podhalu Górskich Mistrzostwach Polski Masters. Srebrnymi medalistami tych mistrzostw zostali między innymi Mateusz Jegier( Fiołka Trans Margo Pro Service Team) i Grzegorz Fajkowski( Dynamo) a brązowe medale zdobyli Oksana Krysiuk(PiuPiu catering) i Józef Misiak(Rycerze Rolanda Maciejewski Team).

fotografie: Dominik Gach Link
· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 2686 Czytań · Drukuj
LICZYRZEPA NA GŁODZIE
Kacper Sowiński był czwarty z grupy i przegrał miejsce na podium open i w kategorii M3 na dystansie 83 km na rozegranym 3 września Maratonie Liczyrzepa ze startem i metą w Karpaczu. Trójka zwycięzców reprezentowała Grupę Kolarską Jelenia Góra. najtrudniejszym elementem wyscigu byl podjazd z Kowar na Przełęcz Kowarską tzw, drogą głodu z kultową kilkunastoprocentową ścianką na końcu.
Szósty open i pierwszy w M4 był Mariusz Piasecki( Gatta Bike Team) , jedenaste miejsce i drugie w M4 zajął Maciej Wilkowiecki( GVT) a trzynaste i 3 w M4 Jacek Łuczkiewicz ( Rycerze Rolanda).Na 16 i 17 miejscu uplasowali się wrocławianie Łukasz Moneta i Grzegorz Krężel(SCT Bike on Wax). W pierwszej 50 tce jeszcze między innymi Paweł Bury - 24 open, Janusz Czapliński - 27 open i 2 w M6, Piotr Szpila (Krężbud Was Sport)- 29, Przemysław Górak (PM Rider )- 30, Dariusz Uryga - 31 i Dariusz Czarnecki - 33 open i 2 miejsce w M5. Joanna Łaban - Nanowska była druga w K4 a Danuta Tomasiak (UKS Moto Jelcz - Laskowice) wygrała K5.
Najlepszym wrocławianinem na mega był 10 open Zygmunt Krawczyk, który zwyciężył kat. M6. Drugi w tej kategorii byl Krzysztof Zalewski a trzeci Ryszard Rawski( Rawex Energy Saving). Rywalizację open wygrał na tym dystansie Marcin Robakowski (KK Fala Park) a kobiet Ewa Duszyńska (Quest Team).
Ogromny sukces na dystansie giga 162 kilometrów odniosła wrocławianka Agnieszka Feherpataky ( SCT Bike on Wax) , która wygrała open kobiet. Wsród mężczyzn zwyciężył Piotr Kloczkowski( Optyk Okular Jelenia Góra). Dziewiętnasty open był wrocławianin Przemysław Szyber a dwudziesty Krzysztof Łańcucki.
na zdjęciu Grzegorz Krężel elektrostymuluje Kacpra Sowińskiego

· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 2737 Czytań · Drukuj
KOLARZE NA DOŻYNKACH W ZAWONI
Rekord 22 kilometrowej trasy dożynkowej czasówki w Zawoni ustanowili 27 sierpnia kolarze FTI Racing Team Robert Żmudzin i Artur Kozal (czas 29.06). Zwycięzcy pokonali 0 33 sekundy parę Gatta Team Adam Ostojski i Dominik Kapusta. Paweł Drab( TUW Medicum) i Jerzy Sikora (Wroclawski Klub Triathlonowy) zajęli trzecie miejsce z czasem 29, 56.
Dożynkowy Wyścig Parami na czas o Puchar Wójta Zawoni został rozegrany po raz osiemnasty lecz dopiero po raz drugi na trasie 22 kilometrowej. Tym razem wystartowały 43 pary czyli 85 zawodników :). (Artur Gacek pojechał dwukrotnie: w parze męskiej( wygrał M30 z Jackiem Łuczkiewiczem) i w mixie ( z Oksaną Krysiuk). W różnych kombinacjach wiekowo - płciowych na podium stawali między innymi: Mariusz Piasecki/ Maciej Wilkowiecki(GVT), Paweł Szlęk/Tomasz Sorbian( PM Rider Team), Ryszard Rawski/ Zbigniew Szczęsny( Rawex Energy Saving), Andrzej Pajor/ Bartosz Pajor(GVT), Grzegorz Krężel/Marek Żelazny(SCT Bike On Wax), Karolina Maciejewska/Dariusz Pokojowczyk, Monika Strychar, Grzegorz Strychar(MITSUBISHI MATERIALS), Arek Tecław,Katarzyna Rzepecka ( Lkk Wulkan), Marek Lechowski/Ryszarda Wrona (EskaTeam), Bogusław Zieliński, Wiesław Lasota(KKS Trzebnica), FECHERPATAKY AGNIESZKA / NIJANDER KATARZYNA (SCT BIKE ON WAX), Alfred Sondel/Czesław Wierzejski(Sobótka)........
foto z Fb Daniela Aramowicza :)
· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 2842 Czytań · Drukuj
ADI BOBO POKONAŁ DON KICHOTA
Adam Dobosz zwyciężył w rywalizacji na dystansie mega w rozegranym 27 sierpnia supermaratonie w Śladami Don Kichota w Nietążkowie koło Leszna. Drugi był Robert Kierzek a trzeci Adam Michalski. Szóste miejsce open i drugie w kat. zajął Tomasz Maciaś. Dwunasty open był zawodnik trzebnickich Szerszeni Gerard Skalskia trzecie miejsce w M5 zajął Marian Przybylski Na mini wygrał Robert Kmieciak przed Bernardem Matuszakiem i Kazimierzem Rojkiem(Eska Team). Wrocławianie: Łukasz Moneta był 12 open, Jan Czapliński ,Łukasz Gierusz i Joanna Łaban - Nanowska- trzecie miejsca w swoich kategoriach a Józef Misiak był najszybszy w M7.
Krysztof Łańcucki był 5 open i wygrał kategorię na giga.
O swoim zwycięstwie opowiedział nam Adam Dobosz: W maratonach w Nietążkowie startowałem w obu edycjach. Trasa została zmodyfikowana do ubiegłorocznej, również dobrze przygotowana i oznakowana przez Organizatorów.

Od startu udało mi się zawiązać współpracę w czteroosobowym zespole z 10 osobowej grupy startowej, która wspólnie współpracując przejechała pierwsze 70 - kilometrowe okrążenie W zamyśle było dogonienie grupy startującej wcześniej o 3 min. , w której jechał kolega z Eski (ubiegłoroczny zwycięzca dystansu Mega) na około 60 kilometrze, bez zbytniego" zapieku" w nogach. Udało się to nam po bardzo dobrej współpracy na 75km - mając dodatkowych kilka osób do pracy na zmianach można było pognać do mety. W trakcie pierwszego kółka (były dwa do pokonania) zwróciłem uwagę na podjazd znajdujący się na 10km przed metą i tam też postanowiłem narzucić wyższe tempo na drugim okrążeniu. Po podjeździe razem ze mną został kolega z grupy startowej z Interkola oraz kolega z grupy wcześniej startującej. W mieście Śmigiel wyrwałem do przodu i na zjeździe w kierunku mety tylko powiększałem przewagę. Kilkadziesiąt metrów przewagi pozwoliło dowieźć pierwsze miejsce z grupy startowej co zaoowocowało zwycięstwem w kategorii M3 oraz OPEN na dystansie Mega. Koledzy z czteroosobowej grupy z początku wyścigu także zameldowali się na podium w M3 i M4 - dzięki za współpracę. Był to bardzo gorący oraz owocny dla mnie start i mam nadzieję na dalsze sukcesy jeszcze w tym sezonie.

· Czytaj więcej
1 Komentarzy · 2581 Czytań · Drukuj
Wrocławskie Teamy: Rawex Energy Saving

Zawodnicy, od lewej: Jarosław Chyrzyński (v-ce mistrz Polski PSP w kat M4), Jan Brzeźny, Jan Faltyn, Maciej Nałęcz, Paweł Szczepkowski, Rafał Skowroński, Krzysztof Mazurkiewicz, Ryszard Rawski (Prezes), Zbigniew Szczęsny

Towarzystwo Sportowe RAWEX Energy Saving zostało zarejstrowane w KRS w marcu 2016.
Członkowie to mieszanka rutyny i młodości (kat startowe od M2 do M6), doświadczenia i zapalonych do kolarstwa amatorów.
Znakomici byli zawodowcy, reprezentanci Polski Jan Brzeźny, Jan Faltyn (DOLMEL Wrocław) a także Zbigniew Szczęsny (MOTO-JELCZ Oława) to prawdziwi mentorzy zespołu.

Korzystamy z rad także byłego reprezentanta Polski Henryka Charuckiego (DOLMEL Wrocław) czy też Miieczysława Zatoki, byłego kolarza (MOTO-JELCZ Oława). Firmy tych dwóch ostatnich HARFA-HARRYSON
i AUTO ZATOKA to także sponsorzy wspomagający Towarzystwo podobnie jak firmy: GORE.IT, POL-SYSTEM i RAWEX Energy Saving.

Jednakże głównym sponsowrem Towarzystwa są sami członkowie.

Statutowe motto zespołu to spokojne połączenie zdrowego trybu życia z akcentami sportowymi mając na uwadze kolejność realizacji swoich celów: najpierw praca i rodzina potem hobby.

Prawie każdy z członków w tym roku pokazał się wielu wyścigach osiagając wielokrotnie pierwsze miejsca a także miejsca na pudle.

Największe tegoroczne osiągnięcia to: mistrzostwo Polski w jeździe parami Rawski-Szczęsny a także vice mistrzostwo Polski w jeździe ind. na czas - Ryszard Rawski.

Do sezonu zespół przygotowywał się w Chorwacji, dokąd wyjedzie również po sezonie na roztrenowanie.

W listopadzie zawodnicy udają się na posezonową regenerację do Hajduszoboszlo (Węgry).

Towarzystwo jest otwarte na nowych członków ale tylko takich, którzy mają podobne motto życiowe.

· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 2709 Czytań · Drukuj
TRZYNASTY KŁODZKI KLASYK
Arek Tecław (LKK Wulkan) w rywalizacji mężczyzn a Oksana Krysiuk( PiuPIU catering pożywny ) przed Katarzyną Rzepecką (GVT)wśród kobiet to najlepsi zawodnicy na dystansie mini rozegranego 23 lipca Klasyka Klodzkiego ze startem i metą w Zieleńcu. W pierwszej dziesiątce pojawili się między innymi: Damian Miela(PM Rider) - 2m. w M2, Robert Wilkowiecki(GVT) - 1m. w M4 , Paweł Bury - 2m w M3 i Łukasz Moneta - 3m. w M2. Tomasz Sorbian (PM Rider) był trzeci w M3 a Danuta Tomasiak ( Moto Jelcz Laskowice)wygrała w K5.

Na mega triumfowali Krystian Błaszczak( Zgrupka Team) przed Michałem Makowskim (QUEST ACT) i Katarzyna Orłowska(Rogelli Team) a trzeci open i oczywiście pierwszy w M4 był Jacek Łuczkiewicz ( Rycerze Rolanda Maciejewski Team). Dziewiąte miejsce open zajął Krzysztof Mazurkiewicz(RAWEX ENERGY SAVING ) a dziesiąte Artur Gacek ( Piu Piu Pożywny Catering)
· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 2588 Czytań · Drukuj
RAFAŁ MIKOŁAJCZYK - MISTRZ, MISTRZ, MISTRZ !


Wrocławianin Rafał Mikołajczyk został zwycięzcą klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w kolarstwie ręcznym!!!

Byc najlepszym w swojej grupie startowej na przestrzeni sezonu 2016 to dla mnie wyjątkowy sukces sportowy. Odbyły sie 3 edycje Pucharu Swiata w RPA, Belgii i Hiszpanii. Każda miała dla mnie momenty ciężkie i chwile radości. Zdecydowanie jednak wyścig wspólny w Republice Południowej Afryki był momentem najpiękniejszym. Zwyciężyłem po raz pierwszy w Pucharze Świata i dumnie odsłuchałem Mazurka Dąbrowskiego. Otrzymanie statuetki Pucharu Swiata jest bardziej ekscytujące dla mnie też z tego powodu, ze mój przyjaciel i mentor Rafał Wilk świętuje równiez swoje 3 zwycięstwo z rzędu w Pucharze Świata . To dobry czas dla parakolarstwa; to świetne rezultaty ciężkiej codziennej pracy.
Najbliższy czas poświęcę cięższym treningom w górach i na siłowni. Chcę zmienić sporo rzeczy w rowerze i technice jazdy. Obrona mistrzostwa polski i Mallorca Handbike Tour to moje cele ma najbliższe 3 miesiące

· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 2528 Czytań · Drukuj
Strona 2 z 63 < 1 2 3 4 5 > >>
Zapowiedzi
Brak zawartości dla tego panelu