Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 10 Kwietnia 2020
PATRON MEDIALNY
statystyka
Aktualności
KOLARZE W KRAINIE RAJSTOP
Dwa dystanse: 102 km i 52 km i jak zwykle świetna organizacja - 16 lipca rozegrano Gatta Bike Prestige w Zduńskiej Woli. Wyścig na dużym dystansie wygrał tajemniczy Eduard Alickun(wyjaśnienie tajemnicy w komentarzu), którego bliżej poznał nasz Arek Tecław, przegrywając finisz z siedmioosobowej grupy o błysk szprychy. W siódemce znalazł się również zwycięzca M4 - Mariusz Piasecki. Z dziesięciosekundowa stratą minęła linię mety grupa zasadnicza, gdzie między innymi Dariusz Spychała( 3m. w M4), Damian Miela, Igor Kaźmierczak i Adam Dobosz..

· Czytaj więcej
1 Komentarzy · 2444 Czytań · Drukuj
A AMATORZY POD GLICZARÓW POJECHALI!
Nieoficjalnie najlepszym wrocławianinem na Tour de Pologne Amatorów okazał się były utytułowany zawodowiec Zdzisław Komisaruk. Zajął miejsce 105 open i czwarte w kategorii wiekowej. Pomimo deszczu i zimna na 35 kilometrowej trasie z dwoma kultowymi podjazdami ( Ząb i Gliczarów) wystartowało 17 lipca ponad 1000 kolarzy. Drugi wrocławianin to prawdopodobnie Jarosław Chyrzyński,trzeci Marek Lachowski a czwarty Henryk Charucki. W wyścigu startowali jeszcze między innymi: Rafał Rogula, Marek Wrona, Mariusz Kowalczyk, Wojciech Krauze i Tomasz Dynerowicz
· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 2484 Czytań · Drukuj
Wrocławskie Teamy: SCT Bike On Wax


Spotkaliśmy się w marcu 2015 roku we Wrocławskim Centrum Treningowym SPARTAN podczas zajęć kolarskich prowadzonych przez Mateusza Czajkowskiego.

W krótkim czasie grupa nieznanych sobie osób zechciała trenować kolarstwo pod okiem trenera i zadania tego podjął się właśnie Mateusz. Tak się to zaczęło. Jesteśmy zróżnicowaną grupą osób, których połączyła miłość do kolarstwa. Dzięki temu, że każdy z nas jest inny i na co dzień zajmujemy się różnymi sprawami, jesteśmy bardzo kreatywnym oraz zgranym teamem, który łączy pasja do roweru, ale także koleżeństwo. Od samego początku każdy z nas inwestuje w budowanie drużyny swoje umiejętności, czas i pieniądze.

W listopadzie stery trenerskie przejął były zawodnik Grzegorz Krężel, który wykorzystując bogate doświadczenie przygotował nas do sezonu 2016. Wprowadzone metody i ciężka praca zaowocowały świetnymi wynikami w obecnym sezonie. Nasi zawodnicy stanęli na podium takich wyścigów jak: Śniadanie Mistrzów, Korona Kocich Gór, Czasówka w ramach Road Maraton w Sieroszowicach, a w wielu meldowali się tuż za nim. Obecny rok to także zmiana nazwy drużyny spowodowana nawiązaniem współpracy z firmą Bike On Wax, która jest producentem kosmetyków i chemii rowerowej, a także systemu znakowania rowerów Velock.

Aktualnie przygotowujemy się do drugiej części sezonu, ucząc się niuansów kolarskich od znawców tematu takich jak Jerzy Sikora, czy Kacper Sowiński, których nasz trener czasami zaprasza na treningi.
Przy okazji chcieliśmy podziękować naszym sponsorom za wsparcie i zaufanie. Wspomnianej już firmie Bike On Wax, Wrocławskiemu Centrum Treningowemu Spartan
i sklepowi rowerowemu Twomark Sport.

SCT Bike On Wax reprezentują:
- MTB: Kamila Woźniak, Łukasz Woźniak, Darek Miecznikowski, Łukasz Laska, Piotr Mękarski;
- SZOSA: Marta Kochanek, Dorota Czech, Justyna Drozdowska, Agnieszka Majer, Agnieszka Feherpataky, Katarzyna Nijander, Paweł Woch, Maciej Pietrzak, Jacek Kudaś, Filip Bagiński, Jarosław Kosiński, Piotr Kluska, Łukasz Kaczmarek oraz trener Grzegorz Krężel.

fot. Maciej Borkowicz / AIM-Studio.pl"


· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 2592 Czytań · Drukuj
SZOSOWO, KLASYCZNIE, PIĘKNIE W SZKLARSKIEJ PORĘBIE
Jakub Oborski(MSport Team Lubin) na dystansie pro (90km) i Kamil Gromnicki (Żary Cycling Team) na fun (57km) to zwycięzcy drugiej edycji Szosowego Klasyka który startował 10 lipca ze Szklarskiej Poręby. Na wspaniałej, malowniczej trasie po wąskich , świeżo asfaltowanych szosach Pogórza Izerskiego ścigało się ponad 300 kolarzy. W rywalizacji kobiet na pro zwyciężyła Małgorzata Zellner (Eurobike Kaczmarek Electric Poznań) przed Oksaną Krysiuk (PiuPiu Catering Wrocław) a na dystansie fun Anita Kostecka( Zgrupka Team).
Sukcesy wrocławian:
PRO : Kasia Rzepecka 2 miejsce w K2, Karolina Maciejewska( Wrocławski Klub Kolarski) - 2 m. w K3, Mariusz Piasecki( Gatta Bike) - 2m. w M4, Zygmunt Krawczyk - 1m. w M6

FUN: Anna Michalak- Warżała (PM Rider Team) - 2m. w K3, Dorota Czech (SCT Bike on Wax) - 2m w K4, Ewa Kurek ) - 3m w K4, Filip Bagiński (SCT Bike on Wax) - 3m.w M2, Marek Lechowski(Eska Team) - 1m. w M5, Wacław Cirocki((SPORT-PROFIT CANNONDALE TEAM) - 2m.w M5, Ryszard Rawski( Rawex Energy Saving) - 1m. w M6, Janusz Czapliński(Rycerze Rolanda) - 2m. w M6, Jan Kapuścik - 3m. w M6
· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 2608 Czytań · Drukuj
PIĄTY TWARDZIEL TRZEBNICKO - ŻMIGRODZKI16 lipca kolejna edycja triatlonu - świetnej zabawy zorganizowanej wspólnie przez Trzebnicką i Żmigrodzką ekipę:

STRONA ZAWODÓW
· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 2465 Czytań · Drukuj
Jest srebro, jest brąz. Złoto za rok
Srebrny medal Arka Tecława i brązowy Kasi Rzepeckiej to cały wrocławski urobek na Mistrzostwach Polski Masters ze Startu Wspólnego rozegranych 18 i 19 czerwca w Brodnicy.
W sumie w ciągu dwóch dni mistrzostw wystartowało 365 zawodników. Wyścig obstawiało 17 wozów technicznych, a nad przebiegiem rywalizacji czuwało 7 sędziów. Tytuł Mistrza Polski Masters wywalczyli w poszczególnych kategoriach:

CK20 – Lidia Pyciarz (PELETON)
CM20 – Robert Żmudzin (FTI Racing Team)
K30 – Agnieszka Sikora (ActiveJet Team)
K40 – Katarzyna Pernal (WŁÓKNIARZ ŁÓDŹ)
M30 – Piotr Osiński (GK SRG)
M40A – Ernest Kurowski (Wola Bike Orbea Team)
M40B – Leszek Brunke (Oponeo Motor Sport)
M50A – Mariusz Walentyn (VeloArt Cycling Club)
M50B – Dariusz Leduchowski (DANIELO SPORTSWEAR LUKS 2 STRY)
M60A – Czesław Sąsiadek (Rybnik)
M60B – Jerzy Bylicki (WŁÓKNIARZ ŁÓDZ)
M70A – Zbigniew Bielski (GRYF TCZEW)
M70B – Stanisław Paterka (Merx Team Wągrowiec)
M80 – Zbigniew Michalski (Retro Rowery Duda Team)

Tak ocenia wyścig nasz wicemistrz Polski Arek Tecław(LKK Wulkan): Tegoroczne Mistrzostwa Polski Masters były zorganizowane na medal. Dzień przed wyścigiem przeszła w okolicach Brodnicy wichura, która sprawiła, że drogi wokół miasta wyglądały jak pobojowisko. Organizatorzy rano posprzątali trasę i przygotowali ją perfekcyjnie. Zdążyli przed startem pierwszej grupy wiekowej, która już po 9:30 wyjechała na trasę. Marka Zamana Group przyciągnęła na start sporo mocnych zawodników. Poziom był bardzo wyrównany. Od startu wiedziałem, że mocny wiatr sprawi, że trasa będzie jeszcze bardziej selektywna niż wynikałoby to z deklarowanych przewyższeń. Już na 7km grupa się rozerwała na rantach, jednak peleton szybko dołączył. Cały wyścig był bardzo nerwowy, ciągłe ataki sprawiły, że albo musieliśmy kręcić na najwyższych obrotach, albo cały grupa zwalniała do 20km/h. Tego dnia zbyt wielu osobom zależało na nie przegapieniu odjazdu. Dodatkowo każdy mocny zawodnik pilnował swoich rywali próbując doskakiwać do prób odjazdów, co powodowało dociągnięcie całego peletonu. W tak szarpanym tempie udało nam się dojechać do finiszu, wiedziałem, że to tam mogę upatrywać swojej szansy. Na 300m przed metą znajdował się ostry zakręt, który trzeba było najechać z pierwszych pozycji peletonu, aby można było walczyć o dobre miejsce. W peletonie panowała duża nerwowość, każdy chciał zająć jak najlepszą pozycję, dużo wysiłku kosztowało mnie utrzymanie mojego miejsca w grupie, ale dzięki temu wyszedłem z zakrętu na 2 pozycji zaraz za Robertem Żmudzinem. W takiej kolejności zameldowaliśmy się na mecie, niestety na ostatnich metrach zabrakło troszkę sił. Mimo tego cieszę się bardzo z uzyskanego wyniku, czyli srebra na Mistrzostwach Polski w kategorii Cyklosport!

Kasia Rzepecka, brązowa medalistka K20: Kategorie kobiet miały łączony start, dzięki temu mogłam pościgać się wyłącznie w kobiecym peletonie, co w Polsce jest niestety rzadkością. Poziom był bardzo wyrównany - to dlatego na mecie zameldowała się cała grupa, a o zwycięstwie decydował finisz z peletonu. Na trasie nie brakowało rantów, szarpanego tempa i prób rozerwania peletonu. Trzeba było jechać czujnie przez cały czas i reagować na bieżąco na próby uformowania ucieczki. Organizatorzy zafundowali wszystkim techniczny zakręt na 300 metrów przed metą, który moim zdaniem rozdawał karty na tych mistrzostwach. To był dla mnie najważniejszy start w pierwszej części sezonu, gościnnie wystąpiłam w barwach legnickiego klubu - LKK Wulkan CCC. W tym roku wróciłam do ścigania się na poważnie po 3 latach przerwy - dlatego brązowy medal cieszy podwójnie. Dzięki treningom i wsparciu trenera jestem w stanie nawiązać walkę z czołówką kobiecego, amatorskiego peletonu.
· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 2501 Czytań · Drukuj
Drugie Skalmierzyce
Rok temu w ulewnym deszczu tym razem w upalnym słońcu . Kasia Rzepecka wygrała rywalizację kobiet pokonując zwyciężczynię z Leszna Joannę Kucal i Małgorzatę Zellner.
II Klasyk Skalmierzycki dla Piotra Lisa( Sportmed Ostrów Krotoszyn) i Damiana Mieli (PM Rider), którzy finiszowali z ponad 30 sekundową przewagą nad zasadniczą kilkudziesiecioosobową grupą, gdzie najszybszy okazał się Arek Tecław przed Dariuszem Spychałą( Domator) i Jerzym Sikorą ( Triathlon Club Wrocław). W grupie jeszcze między innymi Krężel (11), Sorbian, Markowski, Warżała a dalej Bury, Bagiński, Antczak, Gacek, Sowiński.... i Piotrek Rakiewicz, ktory tak pisze o wyścigu: Kolejny rok z rzędu ekipa pod dyrygenturą Macieja zorganizowała nam bardzo przyjemne ściganie. Runda krótka, szybka i raczej przyjemna dla oka kibiców, którzy w ramach rozgrzewki przed pierwszym meczem naszych na Euro gromadnie podpierali płoty wzdłuż całej trasy :)
Ten start to dla mnie końcówka przygotowań do MP w Brodnicy i mimo, że jestem już troszkę ubity po ostatnim tygodniu to widząc okazję postanowiłem się troszkę powygłupiać i na 30km przeskoczyłem do ucieczki (Piotrek Lis, Damian Miela i Kacper Sowiński). Układ idealny bo w grupie zostało niewielu chętnych do kasowania. Kacper po jakimś czasie "odmówił" i zostaliśmy w 3, niestety nóg dzisiaj troszkę brakowało i na 10km do mety chłopaki odczepili i mnie. Miałem jeszcze cień szansy na 3 miejsce ale grupa nie odpuszczała i na 500m do mety zostałem skasowany. Łyżką miodu w beczce dziegciu była wygrana z grupy teamowego kolegi Arka Tecława przy sporej asyście banity Artura· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 2458 Czytań · Drukuj
Złota Wstęga Kaczawy
To jeden z najstarszych w Polsce wyscigów masterskich. Rozegrany 4 czerwca po raz dwudziesty siódmy. W M30 zwyciężył Piotr Sułek(Boplight AtakSport Świdnica) . W M50 najszybszy był Piotr Pawłowski( HBA) a w dwudziestolatkach Mariusz Olesek (CCC Sprandi Polkowice). W M60 drugi był Zygmunt Krawczyk pokonany przez Leszka Jakucia.
O wyścigu opowiada po znakomitym występie drugi w kategorii M20 wrocławianin Kamil Siedlaczek (TwoMark Sport Specialized Team):
Cała trasa opierała się na dwóch podjazdach pokonywanych cztery razy, nie było wiatru, więc wiadome było, że ataki będą właśnie tam, ataków było sporo ze strony kolegów z Wulkanu, ostatecznie Piotr Rakiewicz odjechał nam na 5 minut i trzeba było zabrać się za gonienie, na ostatniej rundzie udało się złapać Piotrka i znów jechaliśmy wszyscy razem. Do mety prowadził krótki w miarę szybki zjazd, po którym był sztywny podjazd, udało mi się wybrać dobre koło, którego niestety nie utrzymalem do końca. To starczyło na 3msc. Open i 2 w kat cm20
· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 2544 Czytań · Drukuj
Rajcza w oczach Oksy
7. edycja Rajczy TOUR przeszła do historii jako najbardziej udana! Wspaniała atmosfera w 200-sobowym peletonie kolarzy, piękna, sprzyjająca pogoda, niezmiennie ciekawa i wymagająca trasa.Jako pierwszy na metę wyścigu wjechał bezkonkurencyjny Dominik Omiotek (Gatta Team) a znakomite ósme miejsce open i drugie w kategorii zdobył Artur Gacek, który dodatkowo motywował Oksanę Krysiuk,gdy odmówiła współpracy z rowerem. Udało się ! Wspomina Oksana Krysiuk:
Rajcza Tour – wyścig, który na początku nie witał w moim kalendarzu startów. Bardzo lubię górskie wyścigi, więc zdecydowałam się pojechać i spróbować swoich sił. Ścigam się dopiero drugi rok, a więc cały czas uczę się czegoś nowego. Po zapoznaniu się z profilem trasy, zrozumiałam, że na pewno będzie ciężko. Do pokonania w końcu była trasa w Beskidach o długości 102 km i przewyższeniach przekraczających 2000m. Od razu założyłam sobie ze ten wyścig będę trwał około 4 godziny, a takiego dystansu w tempie wyścigowym nigdy wcześniej nie pokonywałam. Po przekroczeniu 75 km zaczął mnie łapać porządny kryzys. Nie wystarczały napoje, które ...

Udało mi się namówić Artura żeby pojechał ze mną, przede wszystkim ze względów logistycznych. Przed wyścigiem spojrzenie na zapisanych konkurentów i już widziałam, że będzie się działo. Lista obsadzona bardzo mocnymi dziewczynami z Małopolski i okolic Beskid. Start. Głównym celem było złamać 4 godziny i nie przesadzić z tempem na początku żeby nie zakwasić się, co by odbiło się w drugiej części dystansu.
Nie było to łatwe, ponieważ sam początek wyścigu to 10 kilometrowy podjazd, a emocje nie pozwalają trzymać założeń w ryzach. Profil trasy był na tyle zróżnicowany, nachylenie płynnie przechodziło z kilku do kilkunastu procent, a takie ścianki jak nasza „Prababka” potrafiły się ciągnąć na długości w półtora kilometra bez przerwy.
Głównym celem było trzymać się grupki uformowanej po pierwszych kilkunastu kilometrach i zjeżdżać z nimi, aby móc wspólnie pokonywać odcinki pod wiatr. Trasa prowadziła wąskimi drogami przez Beskidy z cudownymi widokami (widoki przypominałam sobie dopiero po wyścigu). Muszę pochwalić organizatorów za to, że trasa w całości była zabezpieczona dobrze - przy skrętach czy bardzo niebezpiecznych zjazdach informowali o niebezpieczeństwie. Jeden minus to bardzo dużo "świrów" na zjazdach i zakrętach. Choć na jednym napotkaliśmy na Pana, który za sekcją ostrych zakrętów kosił trawę kombajnem, a z drogi zrobił sobie miejsce do jej wiązania . Mówię to tylko dla tego, że w wyścigu o bardzo podobnej charakterystyce jechałam rok temu w Rzeszowie na imprezie organizowanej prze Lang Team Race, gdzie poziomem zabezpieczenia trasy był zaskoczony dosłownie każdy, więc wiem, ze zawsze jest coś do poprawienia.


· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 2409 Czytań · Drukuj
TRZY DNI W łODZI
Dwa srebrne i dwa brązowe medale zdobył Marek Lechowski (Eska Team) na rozegranych w Łodzi Torowych Mistzostwach Polski Masters.
Impreza zaskoczyła mnie pod każdym względem. OKRĘGOWY ZWIĄZEK KOLARSKI W ŁODZI sprostał
zadaniu pod względem organizacyjnym,sportowym i towarzyskim
- chwali nasz multimedalista.
Szczególnie w bardzo ciężkich czasach dla tego rodzaju instytucji. Wiadomo,wszech obecny brak kasy podcina skrzydła nawet najbardziej zmotywowanym działaczom a Urzędasy skutecznie przeszkadzają w jakichkolwiek inicjatywach związanych z organizacją wyścigów kolarskich w Polsce. Dlatego moja ocena tej imprezy może być tylko ( 11) w skali od 1 do 10

Natomiast jeśli chodzi o mój start w tej imprezie to sam jestem trochę zaskoczony nie tylko medalami które udało mi się wywalczyć ale samym faktem ,że po zaledwie czterech treningach na naszym Wrocławskim torze potrafiłem poruszać się dosyć sprawnie podczas konkurencji torowych które są bardzo trudne technicznie. Sprinty czy wyścigi ze startu wspólnego kiedy na torze jedzie mały peletonik wymagają pewnej umiejętności polegającej na sprawnym i odważnym poruszaniu się między zawodnikami na bardzo dużej szybkości.
W latach 70 i 80 jako junior Dolmelu Wrocław nauczyłem się tego pod okiem Wspaniałych Trenerów tego Klubu.
Pytanie było tylko takie co z tej nauki zostało po 36 latach .
Więc o dziwo tego się chyba nie zapomina i po kilku treningach;noga i głowa sobie przypomniały jak skutecznie hulać po torze.
Sam start w Łodzi sprawił mi wielką frajdę i szczerze polecam moim kolegom z Dolnego Ślaska ,wracajcie na tor Wrocławski a za rok zmontujemy drużynę i powalczymy razem o medale MP.

· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 2492 Czytań · Drukuj
Strona 3 z 63 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Zapowiedzi
Brak zawartości dla tego panelu